Filmikool #6: The Funeral

Ameerika lavastaja Abel Ferrara ei lähe oma 1996. aasta filmis “The Funeral” kuigi kaugele  neist teemadest ja tundetoonidest, mis on tuttavad tema teistestki teostest. Tegemist on sissevaatega ühe 1930ndate aastate New Yorgi gängsteriperekonna traagikasse - kaks venda matavad vägivaldselt hukkunud kolmandat. Vendade karakterid ja käitumismustrid on erinevad, kuid Ferrarale omaselt ei räägi ta siin kangelaslugu, vaid uurib süü ja vastutuse küsimusi keset lootusetuse ja väljapääsmatuse õhustikku. Filmi verine lõpp on omamoodi lahendus, kuid muidugi mitte kuhjunud pingete leevendus.
Ferrara karjäärile tagasi vaadetes on “The Funeral” arvatud ehk tema parimaks filmiks. Oma osa selles on kindlasti mänginud ka esmaklassiline näitlejatevalik - Christopher Walken, Chris Penn, Isabella Rossellini, Benicio Del Toro jt. Teisalt pole ei see ega tema teisedki filmid kunagi peavoolumaitset päris sujuvalt riivata suutnud.

 

Sarja kureerib ja loenguid viib läbi Tõnis Kahu.

Film linastub vaid ühel korral.
Pilet kõigile 6,5 €, ISIC kaardiga kinost ostes 5€.
Filmikoopia toob kohale DHL.

Eriprogrammi Filmikool kirjeldus

Kino+loeng = filmitarkus.
Sõpruse filmikool aitab avada filmis toimuvat. Filmidele eelnevad loengud pakuvad nii noorematele kui ka vanematele filmisõpradele pääsetee linateose sisse, taha ja kaugemalegi. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja esimest hooaega kureeris ja loenguid viis läbi Tõnis Kahu, teisel aastal võtsid teatepulga üle Andres Maimik ja Rainer Sarnet. Kolmandat hooaega kureerivad Moonika Siimets ja Rainer Sarnet.

Varasemalt Filmikool sarjas linastunud filmid

FILMIKOOL #27: MANHATTAN

25.08.2020

FILMIKOOL #26: SPARTACUS

11.08.2020

Filmikool #25: Carrie

16.06.2020

FILMIKOOL #24: KÕIK, MIDA TAEVAS LUBAB

18.02.2020
  •  
  • 1 / 7