Filmikool #6: The Funeral

Ameerika lavastaja Abel Ferrara ei lähe oma 1996. aasta filmis “The Funeral” kuigi kaugele  neist teemadest ja tundetoonidest, mis on tuttavad tema teistestki teostest. Tegemist on sissevaatega ühe 1930ndate aastate New Yorgi gängsteriperekonna traagikasse - kaks venda matavad vägivaldselt hukkunud kolmandat. Vendade karakterid ja käitumismustrid on erinevad, kuid Ferrarale omaselt ei räägi ta siin kangelaslugu, vaid uurib süü ja vastutuse küsimusi keset lootusetuse ja väljapääsmatuse õhustikku. Filmi verine lõpp on omamoodi lahendus, kuid muidugi mitte kuhjunud pingete leevendus.
Ferrara karjäärile tagasi vaadetes on “The Funeral” arvatud ehk tema parimaks filmiks. Oma osa selles on kindlasti mänginud ka esmaklassiline näitlejatevalik - Christopher Walken, Chris Penn, Isabella Rossellini, Benicio Del Toro jt. Teisalt pole ei see ega tema teisedki filmid kunagi peavoolumaitset päris sujuvalt riivata suutnud.

 

Sarja kureerib ja loenguid viib läbi Tõnis Kahu.

Film linastub vaid ühel korral.
Pilet kõigile 6,5 €, ISIC kaardiga kinost ostes 5€.
Filmikoopia toob kohale DHL.

Описание для КИНОШКОЛА

Фильм + лекция = киноведение.

Киношкола «Sõprus» помогает вникнуть в происходящее на экране. Предшествующие показам лекции дают ключ к пониманию сути фильма, к истории его создания и последующего влияния на индустрию.

Лекции подходят как молодежи, так и кинолюбителям постарше. Занятия в киношколе продолжатся с осени и будут проходить раз в месяц. Ленты идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами. Первый сезон курировал Тынис Каху. Лектор предстоящего сезона и точная афиша станут известны совсем скоро!

СЛЕДУЮЩИЕ ПОКАЗЫ В ЦИКЛЕ "КИНОШКОЛА"

FILMIKOOL #26: MANHATTAN

01.08.2020
00:00

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "КИНОШКОЛА"

Filmikool #25: Carrie

16.06.2020

FILMIKOOL #24: KÕIK, MIDA TAEVAS LUBAB

18.02.2020

Filmikool #23: Johnny kitarr

21.01.2020

FILMIKOOL #22: ARIZONA UNELM

10.12.2019
  •  
  • 1 из 6