Filmikool #6: The Funeral

Ameerika lavastaja Abel Ferrara ei lähe oma 1996. aasta filmis “The Funeral” kuigi kaugele  neist teemadest ja tundetoonidest, mis on tuttavad tema teistestki teostest. Tegemist on sissevaatega ühe 1930ndate aastate New Yorgi gängsteriperekonna traagikasse - kaks venda matavad vägivaldselt hukkunud kolmandat. Vendade karakterid ja käitumismustrid on erinevad, kuid Ferrarale omaselt ei räägi ta siin kangelaslugu, vaid uurib süü ja vastutuse küsimusi keset lootusetuse ja väljapääsmatuse õhustikku. Filmi verine lõpp on omamoodi lahendus, kuid muidugi mitte kuhjunud pingete leevendus.
Ferrara karjäärile tagasi vaadetes on “The Funeral” arvatud ehk tema parimaks filmiks. Oma osa selles on kindlasti mänginud ka esmaklassiline näitlejatevalik - Christopher Walken, Chris Penn, Isabella Rossellini, Benicio Del Toro jt. Teisalt pole ei see ega tema teisedki filmid kunagi peavoolumaitset päris sujuvalt riivata suutnud.

 

Sarja kureerib ja loenguid viib läbi Tõnis Kahu.

Film linastub vaid ühel korral.
Pilet kõigile 6,5 €, ISIC kaardiga kinost ostes 5€.
Filmikoopia toob kohale DHL.

Description for FILM SCHOOL

Cinema + lecture = film knowledge.
The Sõprus Film School helps the audience to understand what happens in a film. The lectures held before the films offer both the younger and the older film lovers a doorway into films and beyond. The Film School will continue once a month in autumn. The films are shown in the original language with Estonian subtitles. The previous season of the series was curated and the lectures were given by Tõnis Kahu. The new curators and films will be announced soon!

Next movies at FILM SCHOOL series

FILMIKOOL #26: MANHATTAN

01.08.2020
00:00

Previously featured films at FILM SCHOOL series

Filmikool #25: Carrie

16.06.2020

FILMIKOOL #24: KÕIK, MIDA TAEVAS LUBAB

18.02.2020

Filmikool #23: Johnny kitarr

21.01.2020

FILMIKOOL #22: ARIZONA UNELM

10.12.2019
  •  
  • 1 of 6