Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

Igal aastal visatakse arenenud maailmas ära kuni 50 miljonit tonni elektroonikajäätmeid: arvuteid, telereid, telefone ja majapidamistehnikat. 75% sellest prügist haihtub seaduslikust jäätmekäitlusest. Illegaalses jäätmekäitlus- ja prügiladustamisäris liigub kümneid miljoneid dollareid, see saastab loodust ja kahjustab nende elu ja tervist, kes peavad selle saasta keskel elama.

Film viib vaataja põnevale uurimisretkele läbi Euroopa, Hiina, Aafrika ja USA. Film toob selgelt esile, kuidas Euroopa jäätmekäitlussüsteem lekib kontrollimatuse, ahnuse ja korruptsiooni tõttu nagu sõel ning laseb hämaratel eksportööridel kõvasti vahelt lõigata. Näeme, kuidas Euroopa ja Aasia sadamaametnikud peavad lootusetut võitlust üle ookeanide kulgeva elektroonikajäätmete vooga. Ilmneb, miks USA on maailma suurim eksportija, ning kuidas Hiinas on terved linnad üleujutatud äravisatud tehnikaga, mida veetakse sinna massiliselt ja keskkonna tuleviku peale mõtlemata.

Selle tulemusena jõuavad vigased ja äravisatud arvutikiibid uutesse elektroonikaseadmetesse, mis kontrollivad meie argielu olulisi aspekte (näiteks ühistransporti) ja tekitavad nõnda tohutu turvariski.

Kas sellele laastavale protsessile saab piiri panna või vaatavad liiga paljud sellest meelega mööda?

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 21. ja 22. märtsil kell 15:00. Filmi juhatab sisse Margus Vetsa, kes on kasutatud kodutehnika ja –elektroonika ning patareide/akude kogumis- ja taaskasutussüsteemi EES-Ringlus juhatuse liige ning Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse lektor.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Description for TAKE YOUR CLASS TO CINEMA

The Take Your Class to Cinema programme is intended for the students of the older grades of basic school and the secondary school level. The series shows youngsters various documentaries that have won prizes at international film festivals. We choose films for the programme on the basis of the carrying topics of the national curriculum: the environment, sustainability, citizens’ initiative, cultural identity, health, values, and many other important areas. The screenings always include an introduction and film related study materials. Pre-registered groups get a discount and teachers can enjoy the screenings free of charge. During the academic year, every month includes two screenings of one film. The films are shown in the original language with Estonian subtitles

Next movies at TAKE YOUR CLASS TO CINEMA series

Klassiga kinno: Rasvarinne

01.09.2020
00:00

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

01.09.2020
00:00

Previously featured films at TAKE YOUR CLASS TO CINEMA series

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019

Klassiga kinno: Võõras paradiisis

09.12.2019
  •  
  • 1 of 13