Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

Igal aastal visatakse arenenud maailmas ära kuni 50 miljonit tonni elektroonikajäätmeid: arvuteid, telereid, telefone ja majapidamistehnikat. 75% sellest prügist haihtub seaduslikust jäätmekäitlusest. Illegaalses jäätmekäitlus- ja prügiladustamisäris liigub kümneid miljoneid dollareid, see saastab loodust ja kahjustab nende elu ja tervist, kes peavad selle saasta keskel elama.

Film viib vaataja põnevale uurimisretkele läbi Euroopa, Hiina, Aafrika ja USA. Film toob selgelt esile, kuidas Euroopa jäätmekäitlussüsteem lekib kontrollimatuse, ahnuse ja korruptsiooni tõttu nagu sõel ning laseb hämaratel eksportööridel kõvasti vahelt lõigata. Näeme, kuidas Euroopa ja Aasia sadamaametnikud peavad lootusetut võitlust üle ookeanide kulgeva elektroonikajäätmete vooga. Ilmneb, miks USA on maailma suurim eksportija, ning kuidas Hiinas on terved linnad üleujutatud äravisatud tehnikaga, mida veetakse sinna massiliselt ja keskkonna tuleviku peale mõtlemata.

Selle tulemusena jõuavad vigased ja äravisatud arvutikiibid uutesse elektroonikaseadmetesse, mis kontrollivad meie argielu olulisi aspekte (näiteks ühistransporti) ja tekitavad nõnda tohutu turvariski.

Kas sellele laastavale protsessile saab piiri panna või vaatavad liiga paljud sellest meelega mööda?

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 21. ja 22. märtsil kell 15:00. Filmi juhatab sisse Margus Vetsa, kes on kasutatud kodutehnika ja –elektroonika ning patareide/akude kogumis- ja taaskasutussüsteemi EES-Ringlus juhatuse liige ning Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse lektor.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Описание для С КЛАССОМ В КИНО

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

СЛЕДУЮЩИЕ ПОКАЗЫ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Rasvarinne

01.09.2020
00:00

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

01.09.2020
00:00

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020

Klassiga kinno: Serengeti seadused

14.10.2019

Klassiga kinno: Võõras paradiisis

09.12.2019
  •  
  • 1 из 13