Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

Igal aastal visatakse arenenud maailmas ära kuni 50 miljonit tonni elektroonikajäätmeid: arvuteid, telereid, telefone ja majapidamistehnikat. 75% sellest prügist haihtub seaduslikust jäätmekäitlusest. Illegaalses jäätmekäitlus- ja prügiladustamisäris liigub kümneid miljoneid dollareid, see saastab loodust ja kahjustab nende elu ja tervist, kes peavad selle saasta keskel elama.

Film viib vaataja põnevale uurimisretkele läbi Euroopa, Hiina, Aafrika ja USA. Film toob selgelt esile, kuidas Euroopa jäätmekäitlussüsteem lekib kontrollimatuse, ahnuse ja korruptsiooni tõttu nagu sõel ning laseb hämaratel eksportööridel kõvasti vahelt lõigata. Näeme, kuidas Euroopa ja Aasia sadamaametnikud peavad lootusetut võitlust üle ookeanide kulgeva elektroonikajäätmete vooga. Ilmneb, miks USA on maailma suurim eksportija, ning kuidas Hiinas on terved linnad üleujutatud äravisatud tehnikaga, mida veetakse sinna massiliselt ja keskkonna tuleviku peale mõtlemata.

Selle tulemusena jõuavad vigased ja äravisatud arvutikiibid uutesse elektroonikaseadmetesse, mis kontrollivad meie argielu olulisi aspekte (näiteks ühistransporti) ja tekitavad nõnda tohutu turvariski.

Kas sellele laastavale protsessile saab piiri panna või vaatavad liiga paljud sellest meelega mööda?

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 21. ja 22. märtsil kell 15:00. Filmi juhatab sisse Margus Vetsa, kes on kasutatud kodutehnika ja –elektroonika ning patareide/akude kogumis- ja taaskasutussüsteemi EES-Ringlus juhatuse liige ning Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse lektor.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Sotsiaalsed loomad

24.09.2018
15:00

Klassiga kinno: Raisus! Lugu toidu raiskamisest

16.10.2018
15:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Korallijaht

21.05.2018

Klassiga kinno: Ootus

12.04.2018

Klassiga kinno: Huntide vabadus

19.02.2018

Klassiga kinno: Viimased loomad

24.01.2018
  •  
  • 1 / 9