menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Romeo + Julia

romantiline draama

Kestus 2h 0m

Riik USA

Režissöör Baz Luhrmann

Keel inglise

Subtiitrid eesti

Austraallase Baz Luhrmanni “Romeo + Julia” on tõeline 90ndate maamärk. Osalt reality-TV reportaaži ja teisalt MTV muusikavideot meenutav visuaalne esteetika annab Shakespeare’i surematut armastuslugu edasi tõelises “24 tunni peoloomade” vaimus, kus gaas on kogu aeg põhjas, pupillid laienenud ja revolver kabuuris sihtmärki ootamas. Montecchi ja Capuletti perekonnad vaenavad teineteist 16. sajandi Itaalia Verona linna asemel 20. sajandi lõpu USA Verona Beachil, mille räämas tänavad ja närviline õhkkond meenutavad pigem lembusevaeguses virelevat düstoopiat. Seda küll ainult hetkeni ku...Näita rohkem

Austraallase Baz Luhrmanni “Romeo + Julia” on tõeline 90ndate maamärk. Osalt reality-TV reportaaži ja teisalt MTV muusikavideot meenutav visuaalne esteetika annab Shakespeare’i surematut armastuslugu edasi tõelises “24 tunni peoloomade” vaimus, kus gaas on kogu aeg põhjas, pupillid laienenud ja revolver kabuuris sihtmärki ootamas. Montecchi ja Capuletti perekonnad vaenavad teineteist 16. sajandi Itaalia Verona linna asemel 20. sajandi lõpu USA Verona Beachil, mille räämas tänavad ja närviline õhkkond meenutavad pigem lembusevaeguses virelevat düstoopiat. Seda küll ainult hetkeni kui kohtuvad Romeo (22-aastane Leonardo DiCaprio) ja Julia (17-aastane Claire Danes) ning ekraanil saab teoks esimesest silmapilgust sündinud põletava armastuse lugu. 

Noorte näitlejate vahel on nii kütkestav ekraanikeemia, et pärast seda pakutakse mõlemale ka peaosi James Cameroni suurfilmis “Titanic”, millest Danes loobub ja DiCaprio vastu võtab ning superstaariks saab. Luhrmann on öelnud, et proovis kirjandusklassikast filmi teha ettekujutusega, kuidas Shakespeare lugu oleks jutustanud, kui ta oleks teatrietenduse asemel saanud selle hoopis filmikeelde panna. “Romeo + Julia” on teine teos tema “Punase kardina” triloogiast “Strictly Ballroomi” (1992) ja “Moulin Rouge’i!” (2001) vahel, mis valiti Briti Filmi Instituudi poolt 2005. aastal nende 50 filmi sekka, mille noored peaksid enne 14. eluaastat kindla peale ära vaatama. 

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Veebruari armukuu!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow