menuimage Must Käsi
#Sweet Sundays
Püha Sõprus: Romeo + Julia

romance drama

Duration 2h 0m

Country USA

Director Baz Luhrmann

Language inglise

Subtitle Language estonian

Austraallase Baz Luhrmanni “Romeo + Julia” on tõeline 90ndate maamärk. Osalt reality-TV reportaaži ja teisalt MTV muusikavideot meenutav visuaalne esteetika annab Shakespeare’i surematut armastuslugu edasi tõelises “24 tunni peoloomade” vaimus, kus gaas on kogu aeg põhjas, pupillid laienenud ja revolver kabuuris sihtmärki ootamas. Montecchi ja Capuletti perekonnad vaenavad teineteist 16. sajandi Itaalia Verona linna asemel 20. sajandi lõpu USA Verona Beachil, mille räämas tänavad ja närviline õhkkond meenutavad pigem lembusevaeguses virelevat düstoopiat. Seda küll ainult hetkeni ku...Show more

Austraallase Baz Luhrmanni “Romeo + Julia” on tõeline 90ndate maamärk. Osalt reality-TV reportaaži ja teisalt MTV muusikavideot meenutav visuaalne esteetika annab Shakespeare’i surematut armastuslugu edasi tõelises “24 tunni peoloomade” vaimus, kus gaas on kogu aeg põhjas, pupillid laienenud ja revolver kabuuris sihtmärki ootamas. Montecchi ja Capuletti perekonnad vaenavad teineteist 16. sajandi Itaalia Verona linna asemel 20. sajandi lõpu USA Verona Beachil, mille räämas tänavad ja närviline õhkkond meenutavad pigem lembusevaeguses virelevat düstoopiat. Seda küll ainult hetkeni kui kohtuvad Romeo (22-aastane Leonardo DiCaprio) ja Julia (17-aastane Claire Danes) ning ekraanil saab teoks esimesest silmapilgust sündinud põletava armastuse lugu. 

Noorte näitlejate vahel on nii kütkestav ekraanikeemia, et pärast seda pakutakse mõlemale ka peaosi James Cameroni suurfilmis “Titanic”, millest Danes loobub ja DiCaprio vastu võtab ning superstaariks saab. Luhrmann on öelnud, et proovis kirjandusklassikast filmi teha ettekujutusega, kuidas Shakespeare lugu oleks jutustanud, kui ta oleks teatrietenduse asemel saanud selle hoopis filmikeelde panna. “Romeo + Julia” on teine teos tema “Punase kardina” triloogiast “Strictly Ballroomi” (1992) ja “Moulin Rouge’i!” (2001) vahel, mis valiti Briti Filmi Instituudi poolt 2005. aastal nende 50 filmi sekka, mille noored peaksid enne 14. eluaastat kindla peale ära vaatama. 

Show less
What is the special program “Sweet Sundays”?

The special screenings on Sunday evenings are carefully curated by our cinema family to your liking, from the best of world cinema and the masterpieces of film history - from film classics to slightly more extreme gourmet favorites. Our Sundays have a specific theme each month, be it the horror Halloween month, the romance month, or a movie selection dedicated to a specific event and person.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow