menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Moulin Rouge

romantiline muusikal

Kestus 2h 10m

Riik Austraalia, USA

Režissöör Baz Luhrmann

Osatäitjad Nicole Kidman, Ewan McGregor, Jim Broadbent, John Leguizamo

Keel inglise

Subtiitrid eesti

Tere tulemast Moulin Rouge’i, Pariisi burleskilokaali, kus ööd mööduvad tantsu, jookide ja hittlugude seltsis. On aasta 1899 ja austraallasest lavastaja Baz Luhrmann on suutnud oma peadpööritavas jukeboxi-muusikalis viia tema varasemast loomingust juba tuttavaks saanud kiiskavad värvid ning seinast seina mõjutustega pastišš-esteetika uuele tasemele. Siin laulab Nicole Kidman Bowie laule, kuulsat postimpressionisti Toulouse-Lautreci (John Leguizamo) kujutatakse justkui ühena Ühendriikide kogupere meelelahutajatest Marxi-vendadest. Terve film meenutab absindivines Orpheuse müüti, mil...Näita rohkem

Tere tulemast Moulin Rouge’i, Pariisi burleskilokaali, kus ööd mööduvad tantsu, jookide ja hittlugude seltsis. On aasta 1899 ja austraallasest lavastaja Baz Luhrmann on suutnud oma peadpööritavas jukeboxi-muusikalis viia tema varasemast loomingust juba tuttavaks saanud kiiskavad värvid ning seinast seina mõjutustega pastišš-esteetika uuele tasemele. Siin laulab Nicole Kidman Bowie laule, kuulsat postimpressionisti Toulouse-Lautreci (John Leguizamo) kujutatakse justkui ühena Ühendriikide kogupere meelelahutajatest Marxi-vendadest. Terve film meenutab absindivines Orpheuse müüti, millele lisab vürtsi Bollywoodi filme meenutav suursugusus. Tulemuseks on Luhrmannile omane kaldus kaameranurkade, kiirete efektide ja maru montaažiga keeristormi keskel viibimist meenutav filmikeel, mis mõjub äratava palsamina pimedatel detsembriõhtutel. 

Autori “Punase kardina” triloogia viimane film võitis kaks Oscarit (parim kunstnik ja parim kostüümikunstnik), esilinastus 2001. aasta Cannes’i filmifestivalil ning on ideaalne tüdrukuteõhtu kaasa laulmise ja kokteilitamise film noorte ja ilusate Ewan McGregori ning Nicole Kidmaniga peaosades. 

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow