menuimage Must Käsi
#Sweet Sundays
Püha Sõprus: Moulin Rouge

romance musical

Duration 2h 10m

Country Austraalia, USA

Director Baz Luhrmann

Cast Nicole Kidman, Ewan McGregor, Jim Broadbent, John Leguizamo

Language inglise

Subtitle Language estonian

Tere tulemast Moulin Rouge’i, Pariisi burleskilokaali, kus ööd mööduvad tantsu, jookide ja hittlugude seltsis. On aasta 1899 ja austraallasest lavastaja Baz Luhrmann on suutnud oma peadpööritavas jukeboxi-muusikalis viia tema varasemast loomingust juba tuttavaks saanud kiiskavad värvid ning seinast seina mõjutustega pastišš-esteetika uuele tasemele. Siin laulab Nicole Kidman Bowie laule, kuulsat postimpressionisti Toulouse-Lautreci (John Leguizamo) kujutatakse justkui ühena Ühendriikide kogupere meelelahutajatest Marxi-vendadest. Terve film meenutab absindivines Orpheuse müüti, mil...Show more

Tere tulemast Moulin Rouge’i, Pariisi burleskilokaali, kus ööd mööduvad tantsu, jookide ja hittlugude seltsis. On aasta 1899 ja austraallasest lavastaja Baz Luhrmann on suutnud oma peadpööritavas jukeboxi-muusikalis viia tema varasemast loomingust juba tuttavaks saanud kiiskavad värvid ning seinast seina mõjutustega pastišš-esteetika uuele tasemele. Siin laulab Nicole Kidman Bowie laule, kuulsat postimpressionisti Toulouse-Lautreci (John Leguizamo) kujutatakse justkui ühena Ühendriikide kogupere meelelahutajatest Marxi-vendadest. Terve film meenutab absindivines Orpheuse müüti, millele lisab vürtsi Bollywoodi filme meenutav suursugusus. Tulemuseks on Luhrmannile omane kaldus kaameranurkade, kiirete efektide ja maru montaažiga keeristormi keskel viibimist meenutav filmikeel, mis mõjub äratava palsamina pimedatel detsembriõhtutel. 

Autori “Punase kardina” triloogia viimane film võitis kaks Oscarit (parim kunstnik ja parim kostüümikunstnik), esilinastus 2001. aasta Cannes’i filmifestivalil ning on ideaalne tüdrukuteõhtu kaasa laulmise ja kokteilitamise film noorte ja ilusate Ewan McGregori ning Nicole Kidmaniga peaosades. 

Show less
What is the special program “Sweet Sundays”?

The special screenings on Sunday evenings are carefully curated by our cinema family to your liking, from the best of world cinema and the masterpieces of film history - from film classics to slightly more extreme gourmet favorites. Our Sundays have a specific theme each month, be it the horror Halloween month, the romance month, or a movie selection dedicated to a specific event and person.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow