Klassiga kinno: Audrie ja Daisy

Audrie ja Daisy, kaks keskkoolitüdrukut, kes elavad USA eri linnades, on mõlemad langenud seksuaalse ahistamise ohvriks, kusjuures ahistajat on nad seni oma sõbraks pidanud. Mõlemat neiut on sotsiaalmeedias mõnitatud ja häbimärgistatud ning mõlemad on üritanud enesetappu. Audrie võtabki endalt elu, kuid Daisy pääseb ning temal tuleb leida viis, kuidas edasi elada. Kahe teismelise tüdruku juhtumeid võrreldes ja nende vahel paralleele tõmmates heidavad filmiloojad Bonni Cohen ja Jon Shenk valgust seksuaalsele ahistamisele kui ulatuslikule ühiskondlikule epideemiale, mida on veelgi raskendanud tänapäeva tehnoloogia. Nad ei maali sellest mitte lihtsat pilti, vaid annavad sõna ka Daisy juhtmiga seotud meessoost isikutele: tema ründajaile, väikelinna šerifile ja Daisy vennale, kes nüüd tegutseb uue poiste põlvkonna muutmise nimel.

Audrie ja Daisy kogemuste spetsiifilisuse kaudu tulevad esile üldistused, mida saab üle kanda ka laiemale pinnale. Et Daisy õpib Audrie juhtumist ja liitub ellujäänute kogukonnaga, pakub film väga elulist kõneainet selle kohta, kuidas purustada teismelisi vägistamisohvreid tabanud häbimärgistamise ja üksinduse nõiaring, mida sotsiaalmeediahüsteeria on tohutult võimendanud.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 20. detsembril kell 15:00. Linastused juhatab sisse Peaasi.ee psühholoog ja koolitaja Daniel Soomer.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Sotsiaalsed loomad

24.09.2018
15:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Korallijaht

21.05.2018

Klassiga kinno: Ootus

12.04.2018

Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

21.03.2018

Klassiga kinno: Huntide vabadus

19.02.2018
  •  
  • 1 / 9