Klassiga kinno: Audrie ja Daisy

Audrie ja Daisy, kaks keskkoolitüdrukut, kes elavad USA eri linnades, on mõlemad langenud seksuaalse ahistamise ohvriks, kusjuures ahistajat on nad seni oma sõbraks pidanud. Mõlemat neiut on sotsiaalmeedias mõnitatud ja häbimärgistatud ning mõlemad on üritanud enesetappu. Audrie võtabki endalt elu, kuid Daisy pääseb ning temal tuleb leida viis, kuidas edasi elada. Kahe teismelise tüdruku juhtumeid võrreldes ja nende vahel paralleele tõmmates heidavad filmiloojad Bonni Cohen ja Jon Shenk valgust seksuaalsele ahistamisele kui ulatuslikule ühiskondlikule epideemiale, mida on veelgi raskendanud tänapäeva tehnoloogia. Nad ei maali sellest mitte lihtsat pilti, vaid annavad sõna ka Daisy juhtmiga seotud meessoost isikutele: tema ründajaile, väikelinna šerifile ja Daisy vennale, kes nüüd tegutseb uue poiste põlvkonna muutmise nimel.

Audrie ja Daisy kogemuste spetsiifilisuse kaudu tulevad esile üldistused, mida saab üle kanda ka laiemale pinnale. Et Daisy õpib Audrie juhtumist ja liitub ellujäänute kogukonnaga, pakub film väga elulist kõneainet selle kohta, kuidas purustada teismelisi vägistamisohvreid tabanud häbimärgistamise ja üksinduse nõiaring, mida sotsiaalmeediahüsteeria on tohutult võimendanud.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 20. detsembril kell 15:00. Linastused juhatab sisse Peaasi.ee psühholoog ja koolitaja Daniel Soomer.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi С КЛАССОМ В КИНО kirjeldus

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

Next movies at С КЛАССОМ В КИНО series

Klassiga kinno: Sotsiaalsed loomad

24.09.2018
15:00

Previously featured films at С КЛАССОМ В КИНО series

Klassiga kinno: Korallijaht

21.05.2018

Klassiga kinno: Ootus

12.04.2018

Klassiga kinno: E-JÄÄTMETE TRAGÖÖDIA

21.03.2018

Klassiga kinno: Huntide vabadus

19.02.2018
  •  
  • 1 из 9