Autorikino 2018: Piiririkkujad #9: Padjaraamat

Tuhatkond aastat tagasi jäädvustas Sei Shonagon Jaapani keisrinna õukonnas oma igapäevased muljed päevikulaadse tekstina. Väikese Nagiko tädi loeb talle sünnipäeval ette seda sama iidset „Padjaraamatut” ning kalligraafist isa maalib tüdruku näole jaapani kirjamärke. Täiskasvanuna (Vivian Wu) otsib naine oma ellu samasuguseid tundlikke kogemusi, kuid abielust Nagiko neid ei leia. Hongkongis tutvub ta Jerome'iga (Ewan McGregor), kes viimaks naise soove mõistab ning muutub ka relvaks ammu oodatud kättemaksu täideviimisel.
Otsinguline režissöör Peter Greenaway on tõlkinud kauge Heiani ajastu Jaapani kaasaja filmimeediumisse. Loo jutustajana on autor selge ja halastamatu, ning samavõrd tundlik ja erootiliselt visuaalne stseenide komponeerimisel. Greenawayd ei huvita kuigivõrd realistlik ja sotsiaalselt laetud filmitegemine. Märgid ja tekst, seksuaalsus ja mälestused, fantaasiad ja kehalisus põimuvad filmis mitmekihiliseks nägemuseks, mida filmi meediumis vaevalt et enam korrata õnnestub.

 

Filmiprogrammi kureerib Karlo Funk.
Filmi toob kohale DHL.
Film linastub vaid korra!

Eriprogrammi Autorikino 2018: Piiririkkujad kirjeldus

Filmiajaloo klassikast friigifilmini!
Autorikino programm on kuraatori poolt hoolikalt valitud filmiparemik läbi maailmakino ajaloo. Sarja raames linastuvad nii parimate režissööride loomepuhangul sündinud meistriteosed, aga ka äärmuslikumale publikule mõeldud friigifilmid. Sarja kureerib Karlo Funk.
Autorikino seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Varasemalt Autorikino 2018: Piiririkkujad sarjas linastunud filmid

Autorikino 2018: Piiririkkujad #12: Timukas

11.12.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #11: Lahutamatud

06.11.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #10: Mine ja vaata

16.10.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #8: Situatsioonikomöödia

07.08.2018
  •  
  • 1 / 3