Autorikino 2018: Piiririkkujad #9: Padjaraamat

Tuhatkond aastat tagasi jäädvustas Sei Shonagon Jaapani keisrinna õukonnas oma igapäevased muljed päevikulaadse tekstina. Väikese Nagiko tädi loeb talle sünnipäeval ette seda sama iidset „Padjaraamatut” ning kalligraafist isa maalib tüdruku näole jaapani kirjamärke. Täiskasvanuna (Vivian Wu) otsib naine oma ellu samasuguseid tundlikke kogemusi, kuid abielust Nagiko neid ei leia. Hongkongis tutvub ta Jerome'iga (Ewan McGregor), kes viimaks naise soove mõistab ning muutub ka relvaks ammu oodatud kättemaksu täideviimisel.
Otsinguline režissöör Peter Greenaway on tõlkinud kauge Heiani ajastu Jaapani kaasaja filmimeediumisse. Loo jutustajana on autor selge ja halastamatu, ning samavõrd tundlik ja erootiliselt visuaalne stseenide komponeerimisel. Greenawayd ei huvita kuigivõrd realistlik ja sotsiaalselt laetud filmitegemine. Märgid ja tekst, seksuaalsus ja mälestused, fantaasiad ja kehalisus põimuvad filmis mitmekihiliseks nägemuseks, mida filmi meediumis vaevalt et enam korrata õnnestub.

 

Filmiprogrammi kureerib Karlo Funk.
Filmi toob kohale DHL.
Film linastub vaid korra!

Description for AUTEUR CINEMA: TRESPASSERS

From the classics of film history to freak films!
The Auteur Cinema programme includes some of the best films throughout the history of world cinema, carefully chosen by the curator. The series presents masterpieces born as a result of creative bursts of the best directors as well as freak films intended for a more extreme audience. The series is curated by Karlo Funk. The Auteur Cinema screenings are held once a month. The films are shown in the original language with Estonian subtitles.

Previously featured films at AUTEUR CINEMA: TRESPASSERS series

Autorikino 2018: Piiririkkujad #12: Timukas

11.12.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #11: Dead Ringers

06.11.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #10: Mine ja vaata

16.10.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #8: Situatsioonikomöödia

07.08.2018
  •  
  • 1 of 3