PÖFF: Samui laul

Kaunis seebiooperistaar Viyada (Chermarn Boonyasak) on abielus prantsuse miljonäri Jerome’iga (Prantsuse filmilavastaja Stéphane Sednaoui), tal on olemas kõik, mida vaja, kuid impotentsuse all vaevlevale mehele on naisest olulisemaks muutunud kohalik budistlik sekt ja keraamikaharrastus. Kui naine kohtub sarmika ja noorema mehega, soovib ta, et abikaasa pigem kaoks. See soov täitub, kuid sellest saab alguse verine sündmusteahel, mis viib naise küll senisest elust välja, kuid kas teeb ta ka õnnelikuks?

Tai „uue laine“ kuulsaima režissööri Pen-Ek Ratanaruangi värske krimidraama käsitleb tänapäeva Tai ühiskonnas olulisi teemasid nagu segaabielud, vaesus, vanurite probleemid ja korrumpeerunud võimuaparaat, milles ususektid on võrreldavad organiseeritud kuritegevusega.

„Samui laul“ on täis mitmeid ootamatuid süžeepöördeid, autor jätab endale õiguse laskuda fantaasiasse, jättes vaataja otsustada, mis on tõsi ja mis väljamõeldis. See on film neile, kes soovivad näha hitchcockilikku põnevikku, ja ka neile, kes ihalevad iga hinna eest kõrgklassi elustiili mugavusi. „Samui laul“ manitseb ettevaatlikkusele oma soovidega, eriti kui need puudutavad ka teiste elusid.

Tõnu Karjatse