PÖFF: Pekingi kuningas

Austraalia režissöör Sam Voutas, kes kasvas Pekingis 1980–90-ndatel, on PÖFFi publikule tuttav oma komöödiaga „Punane revolutsioon“, mis linastus festivalil 2011. a. Nüüd on ta tagasi filmiga „Pekingi kuningas“, mis kujutab armastust isa ja poja vahel.

Isa ja poeg Suur Wong ja Väike Wong veedavad aega, liikudes ühest väikesest külast teise ja kandes kaasas iganenud tehnikat, mille abil nad kohalikele Hollywoodi filme näitavad. Kui aga Suur Wong seisab ootamatult silmitsi kohustusega hakata alimente maksma ja ohuga jääda ilma oma armastatud poja hooldusõigusest, otsustab ta võtta vastu koristaja töö ühes vanas kinos. Leidnud kinost DVD-salvestaja, hakkab ta sellega piraat-DVD-sid tootma. Tema äri, mis kannab nime „Pekingi kuningas“, osutub igati edukaks. Samal ajal kui Väikese Wongi tegutsemine pole kaugeltki mitte aus, hakkab Suur Wong oma ärimudeli moraalis kahtlema…

„Pekingi kuningas“ on rõõmsameelne ja muretu linateos, mis teeb kummarduse armastusele kino vastu ning kujutab lihtsalt, kuid võimsalt isa ja poja vahelist sidet. Viidates paljudele ajaloost tuntud suurfilmidele, kutsub film esile nostalgiat ja mõtiskleb kino poolt loodud ühiskogemuste üle, mis ulatuvad üle mitme sugupõlve. Voutase film on osaliselt üles võetud käsikaameraga, mis lisab filmile intiimsust. Zhao Jun – kes mängis peaosa ka „Punases revolutsioonis“ – ja teised näitlejad teevad suurepärased rollisooritused.
Laurence Boyce

 

Filmi külalised:  Režissöör Sam Vuotas, Produtsent Melanie Ansley