PÖFF: Aki Kaurismäki lühifilmid

Bico
Soome, 2027, Aki Kaurismäki

Lüüriline dokumentaalfilm väikesest Portugali mägikülast, mis elab ajalugu vormivate sündmuste taustal omas rütmis. Ajapikku on aga küla pidanud muutuma. Mehed on oma kivi lõikamise töö pärast kodust pikalt ära. Sel ajal valitsevad külas naised. Neid ümbritsevad lumised mäed, lambad ja veised, kes uitavad kunagi nii rohelistel niitudel ning keda huntide eest kaitsmas koerad.

 

Valukoda
Soome, 2007, Aki Kaurismäki

Osa Cannes'i filmifestivali tähistavast lühifilmide kogumist. Projektist kutsuti osa võtma 25 maailma parimat režissööri. Juubelifilmi teemaks oli kino. Kaurismäki filmis on peategelasteks valukoja töötajad Soomes, Karkkilas. Oma lõunapausil lähevad mehed kohalikku kinno filmi vaatama.

 

Läbi traadi
Soome, 1987, Aki Kaurismäki

Millalgi tulevikus põgeneb Nicky vanglast kuskil Alabama ja Utah. Ta otsib oma tüdrukut baaridest ja hotellidest, kuid ainus, mida ta oma vastleitud vabaduses näeb, on see, et mitte keegi ei hooli inimkultuuri tulevikust.

 

Olid ajad
Soome, 1992, Aki Kaurismäki

Üksik eeslit talutav mees saadetakse restoranist minema. Nad lähevad järgmisesse lokaali ning eirates uksel silti "Eeslid keelatud" sisenevad nad siiski ja mees annab eeslile süüa. Bändis laulev naine vaimustub eesli eest hoolt kandvast mehest ning nende vahel tekib side. Mis saab aga eeslist, kui nad vahepeal ära kaovad?

 

Need saapad
Soome, 1993, Aki Kaurismäki

Soome ajalugu aastatel 1950-1969 läbi lapseeas Leningrad Cowboy liikme silmade. Leningrad Cowboy versioon Nancy Sinatra loost “These Boots are made for walking”.

 

Rock'y VI
Soome, 1986, Aki Kaurismäki

Rocky kaitseb vaba maailma, võitleb Siberi poksija Igoriga – ja kaotab.

 

Ole alati inimene
"Oo aina ihminen"
Soome, 1996, Aki Kaurismäki

 

Rikas väike mõrd

Soome, 1987, Aki Kaurismäki

Melrose esitab oma lugu Rich Little Bitch, filmitud Kaurismäki täispika filmi "Hamlet ärimaailmas" võtete ajal.

 

Bluesia Pieksämäe jaamas
"Bluesia Pieksämäen asemalla"
Soome, 2013, Aki Kaurismäki

Filmitud Pakkahuones Tamperes, Radio 957 juubelil 31. augustil 1988.