menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Amadeus

историческая драма

Продолжительность 2h 40m

Страна USA

Режиссёр Milos Forman

В ролях F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge, Simon Callow

Язык inglise

Субтитры эстонский

Saksa keeles laulmine kõlab liiga brutaalselt.” 

“Amadeus” on tšehhi filmitegija Miloš Formani Hollywoodis loodud meistriteos, mis võitis 1985. aastal tervelt kaheksa Oscarit. 

See on lugu kahest vastandlikust mehest 18. sajandi Viinis, kellest esimene on Wolfgang Amadeus Mozart (Tom Hulce) ja teine Antonio Salieri (F. Murray Abraham). Mozart on lapselik siiras geenius, kes heidab vulgaarset nalja ja paneb samal ajal kirja täiuslikke sümfooniaid. Salieri on püüdlik helilooja, Mozarti ande suurim austaja ning ühtlasi tema kade vaenlane, kes kasutab oma...Показать больше

Saksa keeles laulmine kõlab liiga brutaalselt.” 

“Amadeus” on tšehhi filmitegija Miloš Formani Hollywoodis loodud meistriteos, mis võitis 1985. aastal tervelt kaheksa Oscarit. 

See on lugu kahest vastandlikust mehest 18. sajandi Viinis, kellest esimene on Wolfgang Amadeus Mozart (Tom Hulce) ja teine Antonio Salieri (F. Murray Abraham). Mozart on lapselik siiras geenius, kes heidab vulgaarset nalja ja paneb samal ajal kirja täiuslikke sümfooniaid. Salieri on püüdlik helilooja, Mozarti ande suurim austaja ning ühtlasi tema kade vaenlane, kes kasutab oma institutsionaalseid sidemeid ja Habsburgide impeeriumi rahalisi võimalusi, et kaootilise looja teele kõikvõimalikke takistusi veeretada. 

Film distsipliini ja traditsioonide kokkupõrkest jumaliku ande, innovatsiooni ja inspiratsiooniga. Imelisest muusikast, mis tegi Mozarti küll rõõmsaks ja vabaks, aga mille loomise kõrvalt elu elamise ära unustamine ta ka varakult hauda viis. “Amadeus” on loomingulise helguse ja agoonia piiri peal edukalt laveeriv suurteos, mille peategelaseks on kaunis muusika ja hinge hind, mida looja oma töö eest maksma peab. 

Legendaarse produtsendi Saul Zaentzi toodetud filmi ei julgenud tema mastaapide tõttu ükski Hollywoodi suurstuudio rahastada. Miloš Forman on ise öelnud, et pole ime, kuna ta tegi 1980ndate MTV-ajastu Ameerikas kolmetunnist ajaloolist filmi klassikalisest muusikast, kus tegelastel on pikad veidrad nimed, vanamoelised soengud ja edevad kostüümid. Sõpruse kino näitab “Amadeusi” Saul Zaentzi poja ja pärija Paul Zaentzi lahkel loal. 

Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow