menuimage Must Käsi
#Maestro Morricone muusikaga filmid
Maestro Morricone muusikaga filmid: Malena

комедия драма романтическая

Продолжительность 1h 48m

Страна Itaalia, Ameerika Ühendriigid

Режиссёр Giuseppe Tornatore

В ролях Monica Bellucci

Язык itaalia, Inglise

Субтитры Eesti

Lugu algab 1940. aastal väikeses Sitsiilia linnakeses, kus poiss nimega Renato kogeb oma eluaastate võimsaimaid sündmusi – Itaalia astub II Maailmasõtta, Renato saab endale jalgratta ja poiss armub  Malenasse, kes on linna ihaldusväärseim ja sensuaalseim naine. Malenast saab noorele Renatole lausa kinnisidee. Naise saatus on aga kurb, sest ta mees on läinud sõtta ja lõpuks jõuab ka sõda nende väikesesse linna. Tuleb teha valikuid, mida rahuajal ei oleks ilmselt tehtud. Kui Renato oma elule ja kõigile naistele, keda ta armastanud tagasi vaat...Показать больше

Lugu algab 1940. aastal väikeses Sitsiilia linnakeses, kus poiss nimega Renato kogeb oma eluaastate võimsaimaid sündmusi – Itaalia astub II Maailmasõtta, Renato saab endale jalgratta ja poiss armub  Malenasse, kes on linna ihaldusväärseim ja sensuaalseim naine. Malenast saab noorele Renatole lausa kinnisidee. Naise saatus on aga kurb, sest ta mees on läinud sõtta ja lõpuks jõuab ka sõda nende väikesesse linna. Tuleb teha valikuid, mida rahuajal ei oleks ilmselt tehtud. Kui Renato oma elule ja kõigile naistele, keda ta armastanud tagasi vaatab, jääb neist eredamalt meelde just Malena.

Monica Bellucci Malena rollis on lihtsalt võrratu! Ennio Morricone oli selle filmiga nomineeritud parima filmimuusika Oscarile.

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Maestro Morricone muusikaga filmid”?

Ennio Morriconet (1928-2020), kes elas pika ja loomerikka elu ning lahkus meie seast eelmisel aastal, võib pidada üheks tuntuimaks filmimuusika loojaks. Tema heliteosed on läinud ajalukku ning puudutanud vaatajate/kuulajate südameid üle maailma. 

Pühendatud maestro Morricone suurele isiksusele ja tema loodud eaegumatule muusikale jõuavad septembri alguses (1. - 4.09) kinodesse Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus neli igihaljast ja auhinnatud filmi, mille oluliseks osaks on just maestro Morricone helilooming. Need neli filmi on vaid väike valik paljudest. Ekraanile jõuavad erinevates žanrites linalood - Sergio Leone “Ükskord Ameerikas” (1984), Terrence Malicki “Taevalikud päevad (1978), Brian De Balma “Äraostmatud” (1987) ja Giuseppe Tornatore “Malena” (2000). 

Kõik filmid linastuvad vaid üks kord ning jõuavad ekraanile tänu Kultuurkapitalile ja koostöös Itaalia Suursaatkonnaga Tallinnas.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow