menuimage Must Käsi
Antoniuse moeetenduse lühifilmide seeria "Creativity Realms" + Vivienne Westwood: Jumal hoia kuningannat

документальный

Продолжительность 0h 55m

Страна Suurbritannia

Режиссёр Hannah Summer

В ролях Lucy Ernest

Язык inglise

Levitaja MTÜ Kunstiloomus

Sissejuhataja: Xenia Joost 

Moelavade trendid ei mõjutanud Vivienne Westwoodi iialgi – teda inspireerisid alati tema enda omapärased kinnisideed. 

"Pungi emaks" tituleeritud Vivienne kujundas kõik Sex Pistolsi rõivad ja aitas niiviisi kujundada kogu punkroki liikumise esteetikat. Kui bänd laiali läks, muretses Vivienne selle pärast, kuhu tema mood ja looming edasi suunduvad. Ta soovis ära kasutada ansambliga töötades saadud innustust, kuid teisest küljest soovis ta kujundada oma identiteedi. 1981. aastal tegid Vivienne ja Malcolm McLaren debüüdi Londoni moenädalal. Kol...Показать больше

Sissejuhataja: Xenia Joost 

Moelavade trendid ei mõjutanud Vivienne Westwoodi iialgi – teda inspireerisid alati tema enda omapärased kinnisideed. 

"Pungi emaks" tituleeritud Vivienne kujundas kõik Sex Pistolsi rõivad ja aitas niiviisi kujundada kogu punkroki liikumise esteetikat. Kui bänd laiali läks, muretses Vivienne selle pärast, kuhu tema mood ja looming edasi suunduvad. Ta soovis ära kasutada ansambliga töötades saadud innustust, kuid teisest küljest soovis ta kujundada oma identiteedi. 1981. aastal tegid Vivienne ja Malcolm McLaren debüüdi Londoni moenädalal. Kollektsioon kandis nime "Piraadid". Ja ülejäänud on juba ajalugu. 

Vivienne Westwood domineeris moemaailmas alates 1980ndatest ning on jätnud püsiva jälje kultuurivaldkonda laiemalt. Just Westwoodi poliitilised ja moealased hoiakud kujundasid temast pungiikooni. Ta hoiatas meid kliimamuutuste eest, avaldas vastuseisu frakkimisele, kaitses vastuolulisi tegelasi ja osales meediateadlikes tempudes, et edendada oma lemmikeesmärke, enne kui trend "disainerist aktivistiks" esile kerkis. Ta polnud armastatud mitte ainult oma valdkonnas, vaid kogu maailmas. 

Estonian Fashion Festivali Antoniuse moeetenduse lühifilmide seeria "Creativity Realms"

"Creativity Realms" täidab oma funktsiooni visuaalselt köitvate ja narratiivselt keerukate unenäopiltidena, tabades moelooja unenäoliselt müstilist ja abstraktset sisemaailma. Filmid segavad reaalsuse ja fantaasia, viies publiku unenäolisesse sisekaemuslikku filmielamusse.
 
 Ühtse sõnumina kajastub filmide taga looja meele otsimine-leidmine, varjatud meelepaikade rännak - kus käegakatsutav füüsiline maailm kohtub abstraktse mõttemaailmaga.
 
 Kuigi neid looja meelekohti ei saa füüsiliselt külastada, annavad need lühifilmid meile läbi oma kaadrite intiimse pilgu loomeprotsessi endasse, toimides peeglina, kajastades loovuse ja reaalsuse keerulist koostööd.
 
 “Creativity Realms” kutsub publikut kogema maailma, mis on täis inspiratsiooni ja psühholoogilist mõtestamine, pakkudes ainulaadselt lähedat vaadet kunstniku loomeprotsessile.

  • Režissöör: Jo Nurm
  • Pikkus: 12 min
  • Aasta: 2023
  • Riik: Eesti
  • Keel: eesti


Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow