menuimage Must Käsi
#Vaimse tervise filmiõhtud 2021
Vaimse tervise filmiõhtud: Armastuseta

draama

Kestus 2h 7m

Riik Venemaa

Režissöör Andrei Zvjagintsev

Osatäitjad Yanina Hope, Maryana Spivak, Aleksey Rozin

Keel Vene

Subtiitrid Eesti

🎤 Filmis kajastatud teemade üle, sealhulgas paarisuhete, läheduse ja paariteraapia üle arutlevad kliinilised psühholoogid ja pereterapeudid Anu Tõniste ja Monika Vilu. Modereerib Merlin Kreitsberg, kliiniline psühholoog.

---

„Armastuseta“ on valus vaimse allakäigu lugu, mis on üles ehitatud krimitrilleri pingestatusega. Tegevus toimub tänapäeva urbanistlikul Venemaal. Väliselt heal järjel Ženjal ja Borissil on käsil frustreeriv-valus lahutusprotsess. Nad elavad veel koos, aga oma mõtetes on nad juba kärsitult järgmiste e...Näita rohkem

🎤 Filmis kajastatud teemade üle, sealhulgas paarisuhete, läheduse ja paariteraapia üle arutlevad kliinilised psühholoogid ja pereterapeudid Anu Tõniste ja Monika Vilu. Modereerib Merlin Kreitsberg, kliiniline psühholoog.

---

„Armastuseta“ on valus vaimse allakäigu lugu, mis on üles ehitatud krimitrilleri pingestatusega. Tegevus toimub tänapäeva urbanistlikul Venemaal. Väliselt heal järjel Ženjal ja Borissil on käsil frustreeriv-valus lahutusprotsess. Nad elavad veel koos, aga oma mõtetes on nad juba kärsitult järgmiste eluetappide juures, et alustada uue partneriga puhtalt lehelt. Ehk õnnestub seal mitte korrata vanu vigu, mis seljataha jäävas abielus viltu läksid. Selle kõige keskel on nende 12-aastane poeg Aljoša aga jäänud sootuks hoolitsuse ja tähelepanuta. Pärast üht järjekordset karmi peretüli, mida poiss pealt kuuleb, kaob Aljoša jäljetult …

Tegu on Andrei Zvjagintsevi viienda täispika mängufilmiga ning ta jätkab talle omase psühholoogiliselt täpse ja halastamatu realismiga ühiskonna ja inimhingede läbivalgustamist. Esimest korda on Zvjagintsev kasutanud filmilindi asemel digitaalset kaameratehnikat ning samuti suhteliselt vähetuntud näitlejaid. Zvjagintsevi filme oodatakse ja kardetakse ning ta ei peta ootusi ka seekord. Pärast „Leviaatani“ eepilisemat pilku on ta tagasi pöördunud pigem kammerlikuma lähenemisega filmikunsti poole.

Arvo Pärdi „Silouan’s Song“ kõlab filmis kaks korda Paavo Järvi juhatusel ERSO ettekandes.

Kaarel Kuurmaa

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Vaimse tervise filmiõhtud 2021”?

Oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise kuu ning 10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev!

Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus SENSUS korraldab koostöös kinoga Sõprus vaimse tervise filmiõhtuid igal oktoobrikuu kolmapäeval kell 19:00. Vaimne tervis olgu hoitud igal moel! Filmides kajastuvate teemade, psüühikahäirete ja sekkumismeetodite üle arutlevad peale filmi kliinilised psühholoogid, psühhoterapeudid ja psühhiaatrid. Küsida võib kõike!

Tavapilet 8 €, õpilased/üliõpilased/seeniorid  5.50 €.

Linastused

27.10.2021

19:00
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow