Toidufilmide festival 2019: Fermenteeritud

Dokumentaalfilm “Fermenteeritud” tutvustab hapendamise põnevat maailma. Bakterid! Kääritamine! Vänged lõhnad! Imelised maitsed! Kas kõht hakkas juba nurru lööma?

Kokandussarjadest tuntud toiduvõlur Edward Lee viib meid rännakule oi-kui-paljudesse kohtadesse, sest toidu fermenteerimine on iidsete traditsioonidega tehnika, mida kasutatakse erinevate hõrgutiste valmistamiseks juba aastasadu. Meie võime loomulikult olla uhked oma hapukapsa üle, aga sama tehnikaga valmib ka kimchi Koreas ning miso ja sojakaste Jaapanis, fermenteerimise teel saab valmistada saia, juustu, õlut ja salaamit. Ning muidugi paljusid hõrke purkidesse suletud ampse, mis sind vanaema sahvris ootavad. Sukeldume koos Edwardiga sellesse imelisse maailma, mis väärib avastamist ja säilitamist.

Kõht tasub enne seanssi muidugi täis vitsutada. Või siis hoopis peale kinoskäiku üks inspireeriv kokkamisõhtu korraldada, sest mitmeid suussulavaid retsepte saab filmis samuti kõrva taha (ja hiljem kõhtu) panna.


Film linastub inglise keeles, subtiitriteta.
Pilet 6€


Seanssi korraldab Food Film Festival MTÜ

Eriprogrammi Toidufilmide festival 2019 kirjeldus

Eesti esimene gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub 2019. aasta kevadel, 11. – 14. aprillini Kinos Sõprus.

Piilume nii kulinaarsete geeniuste tegemistesse kui ka toidumaailma pahupoolele. Uudistame, uurime, mõtleme kaasa, arutleme, pakume elamusi ja naudinguid.

Kui kõht läheb tühjaks, saab olema väärt filmielamus. Kui kõhus hakkab keerama, saab see samuti olema väärt filmielamus.

Üritust korraldab Food Film Festival MTÜ.

Varasemalt Toidufilmide festival 2019 sarjas linastunud filmid

Toidufilmide festival 2019: ALAIN DUCASSE‘I OTSIMINE

12.04.2019

Toidufilmide festival 2019: 6-DOLLARILINE KOHVITASS

14.04.2019

Toidufilmide festival 2019: PINGE –(R)EVOLUTSIOON KÖÖGIS

12.04.2019

Toidufilmide festival 2019: MICHELINI TÄRNID – LUGUSID KÖÖGIST

11.04.2019
  •  
  • 1 / 2