menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Suur Gatsby

draama

Kestus 2h 22m

Riik USA, Austraalia

Režissöör Baz Luhrmann

Osatäitjad Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton

Keel inglise

Subtiitrid eesti

“Suur Gatsby” on uhke adaptsioon F. Scott Fitzgeraldi raamatust, mille tegevus toimub 1920. aastate Long Islandil jõuka Jay Gatsby tegelase ümber. Film sai 2014. aastal kaks Oscarit (parim filmikunstnik ja parim kostüümikunstnik). Tegevus toimub vahetult pärast Wall Streeti börsimulli lõhkemist, Ameerikas algab majandusliku virelemise, keeluseaduse ja gangsterite aeg. Baz Luhrmanni käe all on tegemist tõelise peoga katku ajal, kus teevad kaasa suurepärased näitlejad (Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan jt), valitseb uhke džässiajastu elava muusikaga ballide, kokteiliõhtute ja ilutulestikuga. ...Näita rohkem

“Suur Gatsby” on uhke adaptsioon F. Scott Fitzgeraldi raamatust, mille tegevus toimub 1920. aastate Long Islandil jõuka Jay Gatsby tegelase ümber. Film sai 2014. aastal kaks Oscarit (parim filmikunstnik ja parim kostüümikunstnik). Tegevus toimub vahetult pärast Wall Streeti börsimulli lõhkemist, Ameerikas algab majandusliku virelemise, keeluseaduse ja gangsterite aeg. Baz Luhrmanni käe all on tegemist tõelise peoga katku ajal, kus teevad kaasa suurepärased näitlejad (Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan jt), valitseb uhke džässiajastu elava muusikaga ballide, kokteiliõhtute ja ilutulestikuga. Šiki välispinna all pulbitseb aga dramaatiline pingutus kadunud armastuse tagasi saamise nimel koos habraste abielude, lahendamata kuritööde ja suurlinlike pettumuste virvarriga. 

See on viies katse Fitzgeraldi raamatut filmiks teha, esimene tehti juba aasta pärast teose ilmumist (1926. aasta tummfilm pole kahjuks säilinud), 1949 nägi ilmavalgust film-noir’ilik versioon, 1974. aastal senine kuulsaim üritus Robert Redfordi ja Mia Farrow’ga peaosades ning aastal 2000 ka üks telefilm. Baz Luhrmannil õnnestus kindlasti kokku ajada suurim eelarve (127 miljonit dollarit) ja glamuurseim esilinastus (2013. aasta Cannes’i filmifestivali avafilm). “Suur Gatsby” on suurepärane aastalõpufilm, kus šampanja voolab ojadena ja kõik tegelased näevad suurepärased välja ning keegi ei vaevu argielu tähelegi panema. 

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Veebruari armukuu!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow