Kohus kinos: õigusemõistmise nädala eri: RBG

85aastasel USA ülemkohtu kohtunikul Ruth Bader Ginsburgil on seljataga väga pikk juristikarjäär ning ootamatul kombel on temast saanud ka popkultuuris armastatud tegelane. Ometi ei teadnud tema suurimadki austajad tänini, milline ainulaadne teekond tuli Ginsburgil läbida, enne kui temast sai riigi kõrgeima kohtuinstantsi eesistuja.

Film „RBG“ tutvustab meile Ginsburgi elu ja karjääri.

 

Film linastub inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

Filmile järgnevas vestlusringis osalevad kohtunikud Andres Parmas ja Anu Uritam. Vestlust modereerib kirjastaja Hans H. Luik.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Sündmust korraldavad Eesti kohtud.

Eriprogrammi Kohus kinos: õigusemõistmise nädala eri kirjeldus

Septembri viimase päevaga algaval nädalal tähistatakse sel aastal juba seitsmendat korda õigusemõistmise nädalat, mille eesmärk on rääkida Eesti kohtusüsteemi käekäigust, õigusemõistmise olemusest ja hetkeolukorrast. Sealjuures loodab õigusemõistmise nädal tuua muidu süngena tunduva kohtusüsteemi inimestele veidi lähemale.

Õigusemõistmise nädala jooksul näidatakse õigusteemalisi filme, millele järgnevad vestlusringid valdkonna ekspertidega. Filmid seavad keskmesse kohtu ja kohtuniku rolli nii õigusemõistmisel kitsamalt kui ühiskonnas laiemalt. Kes on kohtunik? Mis on kohtuniku roll ja kus on tema rolli piirid?

Vestlusringid toimuvad eesti keeles. Sissepääs on kõigile tasuta. 

Sündmust korraldavad Eesti kohtud.

Varasemalt Kohus kinos: õigusemõistmise nädala eri sarjas linastunud filmid

Kohus kinos: õigusemõistmise nädala eri: LAHKUMINEK

30.09.2019