Klassiga kinno: Võõras paradiisis

“Me ei taha teid. See pole meil lihtsalt võimalik.” Klassiruumis seletab õpetaja matemaatika abil pagulasterühmale, kui palju nende tulek ühiskonnale maksma läheb. Varjupaigataotlejad üritavad arve ümber lükata. Kas nad ei lähe siis tööle, et anda ühiskonna heaks oma panus? Õpetaja purustab nende illusioonid: pooled neist ei leia kunagi tööd. Režissöör ja stsenarist Guido Hendrikx seletab Euroopa vaadet pagulaskriisile kolmes vaatuses. Mees võtab vastu kolm sisserändajate rühma ning iga kord on tema suhtumine erinev: esimeses osas on ta tõrjuv, teises osas pakatab empaatiast ja heast tahtest. Viimases osas kehastab ta tegelikkuses kehtivat Euroopa immigratsioonipoliitikat kõigi selle keeruliste reeglitega. Hendrikx näitab, kus sisserändajate unistused põrkuvad reaalsusega, ning sunnib meid meie enda seisukoha üle sügavalt järele mõtlema. Kas on inimlik kellegi teise elu kategooriatesse suruda? Dilemma absurdsust avatakse selle poliitilise essee proloogis ja epiloogis.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 9. detsembril kell 15:00.

Seansse juhatab sisse Mariel Värk Eesti Pagulasabist.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee. Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020
14:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020

Klassiga kinno: Huligaanid

10.02.2020

KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

22.01.2020
  •  
  • 1 / 13