Klassiga kinno: Lõuajoon

Tennessee väikelinnas üritab 16-aastane Austyn Tester optimismilainel ratsutades oma isiklike veebiülekannetega läbi lüüa. Maailm kubiseb teismelistest tüdrukutest, kes jälgivad temasarnaste poiste videopäevikuid, kuid Testerit eristab teistest tohutu siirus. Ta vaatab oma ilusate suurte silmadega tundide viisi veebikaamerasse ning pakub noortele austajannadele tingimusteta armastust ja toetust. Mida ta müütab? Mehelikku tunnustust. Vastutasuks palub ta kuulsust ja paremat elujärge oma perele. Kas Testeri suur ja avatud süda toob talle üleilmse tuntuse ja võimaldab noormehel sumbunud väikelinnast laia maailma jõuda või on tema üritus läbikukkumisele määratud?

Liza Mandelup arutleb oma esimeses täispikas filmis „Lõuajoon“ tänapäeva noori ahvatlevate kiire rikastumise väljavaadete üle ning loob samal ajal lummava ja üllatavalt liigutava portree, mis sunnib vaatajaid endalt küsima, milliseid väärtusi me oleme oma järeltulijaile edasi andnud. Mandelupi käsitluses toetub poiste videopäevikute menu peamiselt noore publiku armastus- ja tunnustusvajadusele, mis paraku muudab nad ka ärakasutamisele vastuvõtlikuks.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 23. ja 26. septembril kell 15:00. Sissejuhataja täpsustamisel.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Modell Maddy

18.01.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020

Klassiga kinno: Rasvarinne

21.09.2020
  •  
  • 1 / 14