menuimage Must Käsi
#Klassiga kinno
Klassiga kinno: Gabi, vanuses 8- kuni 13-aastat (veebikino)

dokumentaal

Kestus 1h 19m

Riik Rootsi, Norra

Režissöör Engeli Broberg

Keel Inglise, Rootsi

Subtiitrid Eesti

⚡Filmi saab vaadata veebikinos 16. - 28. november 2021. 

Gabi tahab lihtsalt Gabi olla. See aga pole nii kerge kui arvata võiks. Alustav filmitegija Engeli Broberg on jälginud Gabit alates 8. kuni 13. eluaastani. Nende viie aasta jooksul muutub nimitegelane veel rohkem kui lapsed tavaliselt. Juba väikese põnnina leiab Gabi, et poisid ja tüdrukud ei ole sugugi erinevad, ning aastate möödudes tunneb ta end kahte sugu hõlmava valiku ees üha nõutumalt. Lisaks sellele, et pere kolib Stockholmist välja ja Gabit ootab ees minek uude kooli, hiilib ligi murd...Näita rohkem

⚡Filmi saab vaadata veebikinos 16. - 28. november 2021. 

Gabi tahab lihtsalt Gabi olla. See aga pole nii kerge kui arvata võiks. Alustav filmitegija Engeli Broberg on jälginud Gabit alates 8. kuni 13. eluaastani. Nende viie aasta jooksul muutub nimitegelane veel rohkem kui lapsed tavaliselt. Juba väikese põnnina leiab Gabi, et poisid ja tüdrukud ei ole sugugi erinevad, ning aastate möödudes tunneb ta end kahte sugu hõlmava valiku ees üha nõutumalt. Lisaks sellele, et pere kolib Stockholmist välja ja Gabit ootab ees minek uude kooli, hiilib ligi murdeiga ning hirm seoses kehaliste muutustega.

Brobergi osavõtlik film on haruldane portree lapsest, kes nõuab õigust jääda iseendaks. Samal ajal kasvab ta nagu muuseas meie silme all suureks.

ℹ️ Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida. Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Registreerimine aadressil kool@kinosoprus.ee 

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Klassiga kinno”?

Kino on aknaks teadmiste maailma! Kino Sõprus näitab põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme õpilastele, aga ka ülikooli spetsiaalsetele õppetoolidele sobilikke dokumentaalfilme. Sarja raames näitame rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud dokumentaalfilme ning igale filmile vastavalt ettevalmistatud õppematerjalide abil avatakse keeruliste ja põnevate teemade telgitaguseid.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow