JUST FILM 2018: Reede laps

Paljud ei suuda keskkooli lõpus ega hilisemaski elus ära otsustada, mida oma eluga peale hakata. Nii on maailm täis eluga rahulolematuid, kuid alati ühiskonda süüdistavaid “täiskasvanuid”. Igaüks leiab mooduse sellega toime tulemiseks, tavalisemad variandid on alkoholism, abikaasa petmine või vägivald. Richie on lastekodulaps, kes peab “tööturule sisenemiseks” alustama põhjast nagu teisedki 18-aastased. Vähemluksusliku elujärjega noortele tuttav kraavi kaevamine, supermarketis kauba riiulitesse ladumine ja muu taoline. Sellises olukorras ei tundugi mõni pisivargus siin-seal maailma halvim idee. Nagu “sõber” Swim selle sõnastab: “Me sünnime üksi, elame üksi ja sureme üksi. Ja see ongi vabadus”. Kui oleme ise hetkel nõrgad, siis otsustavad teised meie eest. Õnneks võib sõpru leida kõige ootamatumatest kohtadest. Tõeliselt tugevate osatäitmistega A. J Edwardsi filmi on vaataja algusest peale sisse tõmmatud – ja inimeste tähelepanu püüdmine on tänapäeval üsna märkimisväärne saavutus. Fotorealistlikus operaatoritöös ja karaktereid jälitavas kaameras on tunda produtsent Gus Van Santi stiili, kes suudab oma tegelaste ümber luua samasuguse väljapääsmatusetunde. Texase maastikud ning pildiga kaasa jooksev vinge soundtrack annavad ideaalselt edasi elu põhiolemust – valiksime justkui ise, ent ikka ja jälle avastame end keset kaost.

Peeter Kormašov

28.11 seansile järgneb arutelu MTÜ Eesti Asenduskodude Laste Liidu tegevjuhi Valle Moreliga.
Arutelu kestus 20 minutit.

Eriprogrammi Just Film 2018 kirjeldus

Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestival, mis koosneb lastefilmide ja noortefilmide võistlusprogrammist ning eriprogrammidest.
Just Film toimub 16.11.-2.12.2018. Festivali pileteid on alates 20. oktoobrist võimalik soetada Just Filmi veebilehelt www.justfilm.ee , kõikidest Piletilevi müügikohtadest üle Eesti ning internetist aadressil www.piletilevi.ee.

Varasemalt Just Film 2018 sarjas linastunud filmid

JUST FILM 2018: Hukule määratud

16.11.2018

JUST FILM 2018: Kurvi taga

29.11.2018

JUST FILM 2018: Kasper ja Emma lähevad aardejahile

29.11.2018

JUST FILM 2018: Sotsiaalsed loomad

19.11.2018
  •  
  • 1 / 4