menuimage Must Käsi
#Jaan Tootseni filmikool
Jaan Tootseni filmikool: Kahetsejad

dokumentaal

Kestus 0h 58m

Riik Rootsi

Režissöör Marcus Lindeen

Keel Rootsi

Subtiitrid inglise, eesti

Peale linastust on vestlus Jaan Tootseni ja Terje Toomistuga. 

Kaks kuuekümnendates aastates meest kohtuvad esmakordselt, et arutada oma soovahetusi ning nende hilisemaid ümberpööramisi.

Jaan: "Mina keskendun sel korral peamiselt Eesti filmidele, teen küll väikese erandi – tahaks näidata üht ebafilmilikult väga head filmi, kaks inimest, rääkivad pead, kus peamine on – sõna. Kaks transsoolist meest, lasid ennast ümber lõigata naiseks, pettusid naiseks olemisest ja tahaksid saada tagasi meesteks. Meie ajal, kui kõikvõimalikud ümberlõikamised...Näita rohkem

Peale linastust on vestlus Jaan Tootseni ja Terje Toomistuga. 

Kaks kuuekümnendates aastates meest kohtuvad esmakordselt, et arutada oma soovahetusi ning nende hilisemaid ümberpööramisi.

Jaan: "Mina keskendun sel korral peamiselt Eesti filmidele, teen küll väikese erandi – tahaks näidata üht ebafilmilikult väga head filmi, kaks inimest, rääkivad pead, kus peamine on – sõna. Kaks transsoolist meest, lasid ennast ümber lõigata naiseks, pettusid naiseks olemisest ja tahaksid saada tagasi meesteks. Meie ajal, kui kõikvõimalikud ümberlõikamised pole enam ammu tabuteema, on see siiski ootamatu salto – mees-naiseks olemise maailm on palju ettearvamatum ja keerulisem kui meie aega antud sootehnoloogilised lahendused eeldavad. Suur tänu Kaarel Kuurmaale kes minu unenäoliselt napi informatsiooni põhjal siiski otsitava filmi kiirelt tuvastas, olin juba endas kahtlema hakanud – äkki mõtlesin kogu loo ise välja. Väga ilus ja inimlik film.”

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Jaan Tootseni filmikool”?

2023. aasta kevade toob Sõprusesse Jaan Tootseni filmikool! Mida filmikool meile ekraanile toob? Jaan: "Olen püüdnud enda jaoks sõnastada säärase filmikooli pealisülesande – küsimus ei ole ju mitte niivõrd maailma või Eesti kinoklassika tutvustamises, selliseid sarju teeb meie väärtfilmi kino nii ehk naa. Pigem siis varjatud pärlid, filmid, mis mingil kombel on radari ekraanil natuke varju jäänud. Või on teatud mõttes kummalised üksiklased meie filmimaastikul.” 🎤 Linastustele järgnevad vestlused Jaan Tootseni ja autoritega.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow