Cinema Dentata #9: Õuduste ekspress

Briti antropoloog avastab Hiinast kivistunud eelajaloolise olendi ja püüab selle rongiga läbi Venemaa transportida. Aheldatud pagas tekitab aga kaasreisijates taltsutamatu huvi, koll ärkab elule ning rööbastel rullub stiilne kaos.

Hispaania lavastaja Eugenio Martíni väikse eelarvega klišeerohke "kupeeõudukas" võeti üles Madridis. Peaosades on Hammeri stuudio raudvarad söör Christopher Lee (1922-2015) ja Peter Cushing (1913-1994), kes harva juhuna tegutsevad koos hea poolel.

Selles filmis kohtub totrus muheda dialoogiga. Ehkki hispaanlaste tehtud, on tegemist maitseka stiilinäitega hoopis tollastest briti õudusfilmidest koos neile iseloomulike värvikate karakteritega - sirgeselgne ja alati väärikas briti džentelmen, võimuahne ja karvakasvanud vene munk, piitsaga ja purjus kasakas, kaunis ja naiivne poola krahvinna, lenksuvuntsidega võmm et cetera.

Alla 16-aastastele keelatud!

 

Sarja kureerib Allan Appelberg.

 

Film linastub vaid korra.

Filmi toob kohale DHL.

Pilet kõigile 6.50€.

Eriprogrammi Cinema Dentata kirjeldus

Nii õudne, et toob kananaha ihule!
Cinema Dentata on õuduskino žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi rohkem levinud meelelahutuslikele õudusfilmidele. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja kureerib Allan Appelberg. Cinema Dentata toimub üks kord kuus.

Varasemalt Cinema Dentata sarjas linastunud filmid

Cinema Dentata #12: Kägistaja vs Kägistaja

25.08.2018

Cinema Dentata #11: Peegeldav ihu

28.07.2018

Cinema Dentata #10: Ämblik

16.06.2018

Cinema Dentata #8: Fänn

21.04.2018
  •  
  • 1 / 3