CINEMA DENTATA #6: Alasti vampiir

Pierre kohtab ühel ööl kaunist naist, keda jälitavad veidrates loomamaskides tegelased. Naine viiakse kaasa ja Pierre otsutab ta päästa. Ta avastab, et naist hoiavad vangistuses tema jõukas isa ja tolle kolleegid, kes väidavad, et neiu on vampiir, keda nad püüavad vampirismist ravida.

Jean Michel Rollin Roth Le Gentil, lühemalt Jean Rollin töötas terve karjääri vältel eelarve- ja ajakitsikuses ning suri erilise tunnustuseta 2010. aastal. Michel Gentil' nime all väntas ta isiklikuma loomingu rahastamiseks pornograafilisi filme.

Rollini filmid löövad ka B-filmide austajad kahte lehte. Prantsuse kriitikud nimetasid Rollinile omast pildikeelt halvustavalt rollinade'iks, millest on fännide seas saanud lembetermin. Rollinade, see on kaadris ümberkukkuv topis ja aevastus keset monoloogi, fooliumist dekoratsioonid ja ettekammitud kiilanev pea. See on kleebitud vuntsid, paljad kannikad ja müürist väljaulatuv käsi.

Peaosas on Jean Rollini poeg Olivier Rollin, muudes rollides kohtame teiste seas kaksikuid Catherine ja Marie-Pierre Castel'i, kes mängivad ka mitmes järgmises Rollini filmis.

 

ALLA 16-AASTASTELE KEELATUD!

Film linastub eestikeelsete subtiitritega.

Sarja kureerib Allan Appelberg.

Film linastub vaid ühel korral.
Filmikoopia toob kohale DHL.

 

Eriprogrammi Cinema Dentata kirjeldus

Nii õudne, et toob kananaha ihule!
Cinema Dentata on õuduskino žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi rohkem levinud meelelahutuslikele õudusfilmidele. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja kureerib Allan Appelberg. Cinema Dentata toimub üks kord kuus.

Järgmised filmid Cinema Dentata sarjas

Cinema Dentata #12: Kägistaja vs Kägistaja

25.08.2018
21:00

Varasemalt Cinema Dentata sarjas linastunud filmid

Cinema Dentata #11: Peegeldav ihu

28.07.2018

Cinema Dentata #10: Ämblik

16.06.2018

Cinema Dentata #9: Õuduste ekspress

26.05.2018

Cinema Dentata #8: Fänn

21.04.2018
  •  
  • 1 / 3