Cinema Dentata #2: Valge koer

"Cinema Dentata" on Sõpruse uus igakuine žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi laiavoolu kinolevis linastuvatele pelgalt meelelahutuslikele õudusfilmidele.

 

Noor näitlejanna Julie sõidab autoga pimedal teel hulkuvale koerale otsa. Koer turgutatakse tervisele ja Julie võtab ta enda juurde. Õige pea selgub, et koer on koolitatud valimatult mustanahalisi inimesi ründama. Julie hakkab dresseerijat otsima, kes koera taltsutaks. Talle öeldakse, et see pole võimalik ja koer tuleks magama panna. Viimaks leiab ta mustanahalise dresseerija, kes võtab koera ümberkoolitamise oma hingeasjaks.

Rassismi olemust lahkav film ei saanud USAs laialdast kinolevi, sest Paramount'i stuudio andis filmi pimesi hukkamõistnud survegruppidele järele ja pani selle pärast üksikuid linastusi riiulisse. Lavastaja Samuel Fuller (1912-1997) saatis seepeale USA filmitööstuse pikalt ja kolis Prantsusmaale, kus ta tegi oma viimased filmid.

Fulleri kaasstsenarist oli Curtis Hanson (1945-2016), kes hiljem kaaskirjutas ja lavastas filmi "L.A. Confidential" (1997). Stsenaarium põhineb Romain Gary (1914-1980) sama nimega raamatul. Kõheda ja kummitusliku filmimuusika taga on Ennio Morricone.

Eriprogrammi Cinema Dentata kirjeldus

Nii õudne, et toob kananaha ihule!
Cinema Dentata on õuduskino žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi rohkem levinud meelelahutuslikele õudusfilmidele. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja kureerib Allan Appelberg. Cinema Dentata toimub üks kord kuus.

Varasemalt Cinema Dentata sarjas linastunud filmid

Cinema Dentata #12: Kägistaja vs Kägistaja

25.08.2018

Cinema Dentata #11: Peegeldav ihu

28.07.2018

Cinema Dentata #10: Ämblik

16.06.2018

Cinema Dentata #9: Õuduste ekspress

26.05.2018
  •  
  • 1 / 3