Autorikino 2018: Piiririkkujad #12: Timukas

Amadeo ja José Luis ja tutvuvad vanglas seoses tööga. Esimene teenib elatist timukana ja teine peab matusebürood. Autosse unustatud kott viib nad taas kokku ning José Luis avastab timuka kodust oma kauni tütre Carmeni. Isa teadmata alanud suhe viib abieluni, ning nagu alati, nõuab lahendamist korteriprobleem. Musta huumori, bürokraatliku absurdi ja neorealistlikult helge lähenemisega tehtud filmis ei jää üldiselt muretul José Luisil muud üle kui proovida kätt äia ametis.
Kokkuleppelises filmiklassikas on alati nurgataguseid, kuhu valgus ei ulatu. Franco diktatuuri ajal filme teinud režissöör Luis Garcia Berlanga on tunnustatud küll Hispaanias, kuid tundmatum Euroopa filmiloos. „Timukas” mõjub kaasaegselt ja tuttavalt, improviseerides leidlikult olukordi ja detaile. Sama ajastu valdavalt Prantsusmaalt lähtunud filmiuuenduse taustal on „Timukas” nagu väike unustatud paviljon kusagil parginurgas.

 

Filmiprogrammi kureerib Karlo Funk.

Film linastub vaid korra.
Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Autorikino 2018: Piiririkkujad kirjeldus

Filmiajaloo klassikast friigifilmini!
Autorikino programm on kuraatori poolt hoolikalt valitud filmiparemik läbi maailmakino ajaloo. Sarja raames linastuvad nii parimate režissööride loomepuhangul sündinud meistriteosed, aga ka äärmuslikumale publikule mõeldud friigifilmid. Sarja kureerib Karlo Funk.
Autorikino seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Varasemalt Autorikino 2018: Piiririkkujad sarjas linastunud filmid

Autorikino 2018: Piiririkkujad #11: Lahutamatud

06.11.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #10: Mine ja vaata

16.10.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #9: Padjaraamat

18.09.2018

Autorikino 2018: Piiririkkujad #8: Situatsioonikomöödia

07.08.2018
  •  
  • 1 / 3