Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Noviits

Möödunud aasta Sundance filmifestivalil parima debüütrežissööri auhinna võitnud Maggie Bettsi filmi „Novitiate” asetub ajaliselt 1960. aastate teise poole Ameerika Ühendriikidesse ning räägib religioonikauges peres kasvanud noore tüdruku usulise ärkamise loo. Taustal toimuvad aga 20. sajandi teoloogiat ja katoliku kirikut enim reforminud sündmused Vatikani II kirikukogu näol, milles esitatud uuendused jõuavad kaasa rääkima ka noore noviitsi elusaatuse määramisel.

Filmis kõlab samuti palju Arvo Pärdi loomingut ning ära võib tunda teoseid „Sieben Magnificat-Antiphonen“, „Lamentate“, My Heart’s in the Highlands“ ja „Peegel peeglis“.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega.


Filmiõhtuid korraldab Arvo Pärdi Keskus.

Vaata lähemalt www.arvopart.ee

Eriprogrammi ARVO PÄRDI KESKUSE FILMIÕHTUD 2018 kirjeldus

22.–24. augustil toimuvad kinos Sõprus juba kaheksandat korda Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud. Selle aasta Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud pakuvad vaatamiseks kolme linateost, milles kõlab olulisel kohal Arvo Pärdi helilooming. Seekordse kava filmid võiks kokku võtta ühise pealkirjaga „Usu põhjalikkus”, sest kõikides filmides on omal kohal usaldamise, uskumise ja kahtluse pingeväli. Ei saa öelda, et kahtlemine oleks keskne igas religioosses tegevuses  ̶  pigem vastupidi, usk tihtipuhku vähendab kõhklusi ja annab meelekindlust, aga on dramaatilisi sündmusi ja hetki, kui usus kahtlemine on ülimalt terav ja möödapääsmatu. On see siis Jumala või saatana poolne proovilepanek või lihtsalt osa ratsionaalseks inimeseks olemises, on juba igaühe vaba arvamuse hinnata.

Varasemalt ARVO PÄRDI KESKUSE FILMIÕHTUD 2018 sarjas linastunud filmid

Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Meil on paavst

24.08.2018

Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Ilmutus

22.08.2018