Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Ilmutus

Arvo Pärdi Keskuse seekordsete filmiõhtute avafilmiks on värske linateos, 2018. aasta Xavier Giannoli mängufilm „L'Apparition”, mille keskmes on ilmutuse mõiste, selle sünd ja tagajärjed. Tänases päevas aset leidvas põhjalikus loos lähetatakse kogenud sõjaajakirjanik Vatikani kutsel uurima Prantsusmaa kolkakülas toimunud Neitsi Maarja ilmutust. Põnevikuna üles ehitatud film käsitleb ka usulise turismi nähtust, mis tõmbab ligi palverändurite masse.

Filmis kõlavad mitmed Arvo Pärdi heliteosed, sealhulgas nii küllaltki haruldast kasutust leidnud „Beatus Petronius“, „Mein Weg hat Gipfel und Wellenthäler“ kui ka „Stabat Mater“, samuti sageli kasutatavad „Summa“ ning „Fratres“. Eestlastele eriliselt ootamatult kõlab fimis ka Veljo Tormise regilauluseade „Lauliku lapsepõli”.

Film linastub eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
 

Filmiõhtuid korraldab Arvo Pärdi Keskus.

Vaata lähemalt www.arvopart.ee

Eriprogrammi ARVO PÄRDI KESKUSE FILMIÕHTUD 2018 kirjeldus

22.–24. augustil toimuvad kinos Sõprus juba kaheksandat korda Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud. Selle aasta Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud pakuvad vaatamiseks kolme linateost, milles kõlab olulisel kohal Arvo Pärdi helilooming. Seekordse kava filmid võiks kokku võtta ühise pealkirjaga „Usu põhjalikkus”, sest kõikides filmides on omal kohal usaldamise, uskumise ja kahtluse pingeväli. Ei saa öelda, et kahtlemine oleks keskne igas religioosses tegevuses  ̶  pigem vastupidi, usk tihtipuhku vähendab kõhklusi ja annab meelekindlust, aga on dramaatilisi sündmusi ja hetki, kui usus kahtlemine on ülimalt terav ja möödapääsmatu. On see siis Jumala või saatana poolne proovilepanek või lihtsalt osa ratsionaalseks inimeseks olemises, on juba igaühe vaba arvamuse hinnata.

Varasemalt ARVO PÄRDI KESKUSE FILMIÕHTUD 2018 sarjas linastunud filmid

Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Meil on paavst

24.08.2018

Arvo Pärdi Keskuse Filmiõhtud 2018: Noviits

23.08.2018