menuimage Must Käsi
#Vaimse tervise filmiõhtud 2021
Vaimse tervise filmiõhtud: Lucky

draama

Kestus 1h 28m

Riik USA

Režissöör John Carroll Lynch

Osatäitjad Harry Dean Stanton, David Lynch, Ron Livingston

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti, Vene

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast. Stsenaarium, mis on kirjutatud justkui austus- ja armastusavaldus Stantoni loomingule, loob talle ruumi, milles ta saab vastu minna eksi...Näita rohkem

“Lucky” on samaaegselt nii täieliku klassikana mõjuv meistriteos kui ka särav debüüt. Filmi peategelane on 90-aastane Harry Dean Stanton, kes on seni olnud tuntud eelkõige kõrvalosadest filmidest nagu „Ristiisa II“, „Tulnukas“ ja „Pariis, Texas“. Kinomaailma omalaadne legend, kes on osutunud varjatud pärliks, mis nüüd just tema jaoks loodud filmis meeldejäävalt avaneb. Põhimõtteliselt mängib ta sellest südamlikus ja stiilselt melanhoolses filmis iseennast. Stsenaarium, mis on kirjutatud justkui austus- ja armastusavaldus Stantoni loomingule, loob talle ruumi, milles ta saab vastu minna eksistentsiaalsetele küsimustele, mida teha kui su viimased päevad on loetud.

Vanapoiss, keda kõik teavad nime all “Lucky”, hõljub kauboi-kaabu peas läbi sumeda California väikelinna ja naudib juba aastakümnetega paika loksunud elurütmi - ärgates esimese asjana kohvi, sigaretid, ristsõnad ja igal õhtul kaks Margarita kokteili samas baaris. Tema ümber on värvikad karakterid, kellest ühe meeldejäävama rolli teeb Stantoni vana sõber David Lynch. Justkui muuseas mõjuvatel baarivestlustel lahatakse kõige eksistentsiaalsemaid teemasid lihtsa ameeriklase konkreetsuse ja muheda huumoriga. Nagu ikka, pideva rahulolematuse ja torisemise taga peitub hoopis suur haavatavus.

“Lucky” fenomen koosneb Harry Dean Stanton võimsast kohalolekust ja totaalsest aususest ekraanil ning esmakordselt lavastajatooli istunud, samuti eelkõige kõrvalosatäitmistega tuntud John Carrol Lynch (“Zodiac”, “Kutse”) loodud tundlikust ja soojast õhustikust, mis minimalistliku loo ilmeksimatult tööle paneb.

Filipp Kruusvall

---

🎤 Filmis kajastatud teemade üle, sealhulgas elu mõtte, elukaare, positiivse psühholoogia ja psüühiliste probleemidega toimetuleku üle arutlevad peale kinoseanssi psühhiaatrid Mari Järvelaid, Karin Kratt ja vestlust modereerib Ingrid Vachtel, kliiniline psühholoog, psühhoterapeut.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Vaimse tervise filmiõhtud 2021”?

Oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise kuu ning 10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev!

Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus SENSUS korraldab koostöös kinoga Sõprus vaimse tervise filmiõhtuid igal oktoobrikuu kolmapäeval kell 19:00. Vaimne tervis olgu hoitud igal moel! Filmides kajastuvate teemade, psüühikahäirete ja sekkumismeetodite üle arutlevad peale filmi kliinilised psühholoogid, psühhoterapeudid ja psühhiaatrid. Küsida võib kõike!

Tavapilet 8 €, õpilased/üliõpilased/seeniorid  5.50 €.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow