menuimage Must Käsi
#Vaimse tervise filmiõhtud 2021
Vaimse tervise filmiõhtud: Hooldusõigus

draama

Kestus 1h 34m

Riik Prantsusmaa

Režissöör Xavier Legrand

Osatäitjad Denis Ménochet, Léa Drucker, Thomas Gioria, Mathilde Auneveux

Keel Prantsuse

Subtiitrid Eesti, Vene

Kohtuvaidlusest lahku läinud paari laste hooldusõiguse üle saab alguse lugu, mis on eelkõige euroopalikult realistlik, psühholoogiliselt terane draama perevägivallast ja selle mõjust, kuid mitte ainult. See on ühtlasi lööv katastroofifilm inimsuhete traagilisest kokkuvarisemisest ja haruldaselt tõhus, lausa kehaliselt raputav põnevik, mis võib karastunuimalgi filmihuvilisel klombi kurku tõmmata, kuigi mingit šokeerivat ultravägivalda siin ei näe. Selle asemel kirjeldab “Hooldusõigus” nappide, vaoshoitud vahendite ja tugevate, vahetute näitlejatööde abil ahistavat õhkkonda, kus füüsiline väg...Näita rohkem

Kohtuvaidlusest lahku läinud paari laste hooldusõiguse üle saab alguse lugu, mis on eelkõige euroopalikult realistlik, psühholoogiliselt terane draama perevägivallast ja selle mõjust, kuid mitte ainult. See on ühtlasi lööv katastroofifilm inimsuhete traagilisest kokkuvarisemisest ja haruldaselt tõhus, lausa kehaliselt raputav põnevik, mis võib karastunuimalgi filmihuvilisel klombi kurku tõmmata, kuigi mingit šokeerivat ultravägivalda siin ei näe. Selle asemel kirjeldab “Hooldusõigus” nappide, vaoshoitud vahendite ja tugevate, vahetute näitlejatööde abil ahistavat õhkkonda, kus füüsiline vägivald on kõigest jäämäe tipp, ning kujutab veenvalt psüühilist tausta, millest see sünnib. Ajal, mil meil perevägivallast üha enam avalikult räägitakse, on “Hooldusõigus” mitte ainult meisterlik, vaid ka aktuaalne vaatamine ning tummine panus diskussiooni.
39-aastase prantslase Xavier Legrand’i esimene täispikk on ühe möödunud aasta parima mängufilmina pälvinud kriitikute pea üksmeelse heakskiidu ja rea auhindu, sealhulgas parima režissööri ja parima debüüdi preemiad Veneetsia festivalilt.

---

🎤Filmis kajastatud teemade üle, sealhulgas leina, lahutusega toimetuleku ja laste probleemidest seoses vanemate lahkuminekuga arutlevad peale kinoseanssi  kliinilised psühholoogid, psühhoterapeudid Katrin Kaljula, Margit Tamm ja kliiniline psühholoog Inga Grinberg. Modereerib Katri-Evelin Kalaus, kliiniline psühholoog, psühhoterapeut.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Vaimse tervise filmiõhtud 2021”?

Oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise kuu ning 10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev!

Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus SENSUS korraldab koostöös kinoga Sõprus vaimse tervise filmiõhtuid igal oktoobrikuu kolmapäeval kell 19:00. Vaimne tervis olgu hoitud igal moel! Filmides kajastuvate teemade, psüühikahäirete ja sekkumismeetodite üle arutlevad peale filmi kliinilised psühholoogid, psühhoterapeudid ja psühhiaatrid. Küsida võib kõike!

Tavapilet 8 €, õpilased/üliõpilased/seeniorid  5.50 €.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow