Tallinna Fotokuu filmiprogramm: "Ida pool Läänt"

Tallinna Fotokuu 2019 filmiprogramm „Järelelud“ esitleb Ingel Vaikla ning Jesse Cummingi kureeritud valikut kunstnikufilmidest, mille hulgas on nii dokumentaale, mängufilme, eksperimentaalfilme kui ka videokunsti teoseid. Toimub kolm kahetunnist filmiõhtut, pealkirjadega “Alaku töö”, “Ida pool läänt” ja “Teinepool”, kus linastusele järgneb modereeritud vestlus autoritega.
 
Linastuse „Ida pool läänt“ on kureerinud Ingel Vaikla. See filmivalik võtab vaatluse alla Ida-Euroopa ja küsib, milline mõju on kujutistel nii inimeste kui ka kohtade identiteedi loomisel ning kuidas visuaalkultuur laiemalt suunab meie pilku ja arvamusi.

Andres Sööt, „511 paremat fotot Marsist“, 1968, 14’

Sharon Lockhart, „Podwórka“, 2009, 32’

Sid Iandovka ja Anya Tsyrlina, „Horizon“, 2019, 7’

Deimantas Narkevičius, „Revisiting Solaris“, 2007, 18’

Azar Saiyar, „Monument of Distance“, 2018, 7’

Linastusele järgneb vestlus. Vestlust modereerib Ingel Vaikla

Linastus on tasuta!

Eriprogrammi Tallinna Fotokuu filmiprogramm “Järelelud” kirjeldus

Tallinna Fotokuu 2019 filmiprogramm „Järelelud“ esitleb Ingel Vaikla ning Jesse Cummingi kureeritud valikut kunstnikufilmidest, mille hulgas on nii dokumentaale, mängufilme, eksperimentaalfilme kui ka videokunsti teoseid. Toimub kolm kahetunnist filmiõhtut, kus linastusele järgneb modereeritud vestlus autoritega.

Filmiprogramm annab võimaluse heita pilk uutele võimalikele maailmakordadele, fantaasiatele, mis kunagi tõeks ei saanud, ning unistustele, mis võivad veel täide minna. Kolmel sügisõhtul septembris ja oktoobris ootame publikut osa saama visuaalsest vestlusest kahe kuraatori ja 19 filmitegija vahel alternatiivsete ajalugude, paralleelreaalsuste ning võimalike tulevike teemadel.

Linastused on kõigile tasuta!

Varasemalt Tallinna Fotokuu filmiprogramm “Järelelud” sarjas linastunud filmid

Tallinna Fotokuu filmiprogramm: "Teinepool"

16.10.2019

Tallinna Fotokuu filmiprogramm: “Alaku töö”

25.09.2019