menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Valmis armastuseks

draama romantiline

Kestus 1h 38m

Riik Hong Kong, Hiina

Režissöör Wong Kar-wai

Keel kantoni, šanghai keel, Hispaania, Prantsuse

Subtiitrid Eesti, Inglise

Hong Kong aastal 1962: Chow Mo-Wan (Tony Leung) ja Su Li-Zhen (Maggie Cheung) kolivad ühel ja samal päeval naaberkorteritesse. Naabrite kokkupuuted on formaalsed ja viisakad, kuniks ilmneb nende abikaasadesse puutuv asjaolu, mis loob nende vahele lähedase sideme. Ühest küljest delikaatne, samas pildikeelelt ekstravagantne film kujutab meisterlikult romantilist igatsust ja selle rüpes kiirelt kaduvaid hetki. Nukralt õhkava heliriba ja elegantselt abstraktse operaatoritööga (Christopher Doyle ja Mark Lee Ping Bing) film on avaldanud stilistiliselt suurt mõju viimase 10 aasta kinokunstile ja o...Näita rohkem

Hong Kong aastal 1962: Chow Mo-Wan (Tony Leung) ja Su Li-Zhen (Maggie Cheung) kolivad ühel ja samal päeval naaberkorteritesse. Naabrite kokkupuuted on formaalsed ja viisakad, kuniks ilmneb nende abikaasadesse puutuv asjaolu, mis loob nende vahele lähedase sideme. Ühest küljest delikaatne, samas pildikeelelt ekstravagantne film kujutab meisterlikult romantilist igatsust ja selle rüpes kiirelt kaduvaid hetki. Nukralt õhkava heliriba ja elegantselt abstraktse operaatoritööga (Christopher Doyle ja Mark Lee Ping Bing) film on avaldanud stilistiliselt suurt mõju viimase 10 aasta kinokunstile ja on oluline teetähis Wong Kar Wai väärikas karjääris.

 

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Mais on Kiiruse eriprogramm! Fookuses on võidusõidu filmid. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow