PÖFF: Lõputu

Ja just siis, kui tundus, et PÖFFi veteranid Aaron Moorhead ja Justin Benson on pärast edukat teist täispikka filmi „Õitsemine“ kadunud nagu vits vette, tulid nad kõikide üllatuseks taas pinnale kolmanda täispika filmiga „Lõputu“.

Mida teha, kui elad Hollywoodi mekas, inglite linnas, ja hoolimata eelmise filmi edust ei edene järgmise tegemine teps mitte? Võib-olla meeldivad lavastajatele omapärased maailmad rohkem kui stuudiotele, ehk on nende huumor täpselt nii palju veider, et jääb piiri peale või soov ise käsikirjaga tööd teha nii suur, et kosja ei lähe kumbki pool – ei oska öelda (kuigi omalt poolt tahaks vahele susata, et just nii meile meeldibki). Nii mõnigi annaks siinkohal alla ja viskaks pillid nurka, kuid Aaron ja Justin teevad risti vastupidi – võtavad viimase raha ja kaamera, lähevad ise kaamera ette ja panevad sinna ka oma sõbrad ning teevad eimillestki üle ootuste mõnusa surma-uhvo-kultuse filmi!

„Lõputu“ on USA sõltumatu kino oma parimas kastmes, aga sellises uues kastmes. Lovecraftilikus, värvilises ja natuke stiliseeritud kastmes; vähese, kuid hea muusikaga kastmes. Sellises kastmes, milles on geniaalsed ideed salakomponentideks. Omamoodi unikaalne aju-erguti, otse silma sisse pimedal novembrikuul.

„Lõputu“ on natuke naljakas, paneb nuputama ja üllatab kindlasti. Peab-nägema-film!

Maria Reinup

 

Filmi külalised:  Režissöör Justin Benson, Režissöör Aaron Moorhead