menuimage Must Käsi
#Kai välikino
Kai välikino: Paris, Texas

Kestus 2h 27m

Riik USA

Režissöör Wim Wenders

Osatäitjad Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

Keel inglise

Subtiitrid inglise

Levitaja Goethe Instituut

A place for dreams. A place for heartbreak. A place to pick up the pieces.

“Paris, Texas” on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis on võitnud hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa, FIPRESCI ja oikumeenilise žürii preemia 1984. aasta Cannes´i filmifestivalil See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonna taasühinemise lugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surn...Näita rohkem

A place for dreams. A place for heartbreak. A place to pick up the pieces.

“Paris, Texas” on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis on võitnud hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa, FIPRESCI ja oikumeenilise žürii preemia 1984. aasta Cannes´i filmifestivalil See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonna taasühinemise lugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameerikast, maast, kus inimesed ei suuda kusagil kanda kinnitada. See on ääretu, võimas ja rikkalike ressurssidega maa, kus inimesed võivad end lootusetult kaotada. Filmi krooniks on suurepärased osatäitmised Harry Dean Stantonilt ja Nastassja Kinskilt. Robby Mülleri melanhoolsete päikesepõletatud maastike taustal loob meeleolu Ry Cooderi lummavalt kummituslik kitarr.

Linastus toimub koostöös Goethe Instituudiga.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Kai välikino”?

Sõpruse Kai välikino esmakordselt sel suvel juulis ja augustis! Proto avastuskeskuse välikohviku alal ootab Sind mitmekesine programm, kus saad sukelduda filmiklassikasse, avastada hariduslikke dokumentaalfilme ning nautida meie kodumaise filmiloomingu parimaid palasid. Tule kohale, võta sõbradki kaasa ja loo endale unustamatu kinokogemus!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow