Paradiis: Usk

Ulrich Seidli täiusliku paradiisi otsingud jätkuvad Austria näitlejanna Maria Hofstatteri kehastatud fanaatilise katoliiklase Anne-Marie abil.
Radioloogiaõena leiba teeniva masohhistlike kalduvustega proua pühendumus Jeesusele on niivõrd jäägitu, et ka oma puhkuse veedab ta jumalasõna ukselt uksele levitades, kaaslaseks Neitsi Maarja pühakuju.

Üsna veidraks kisub lugu, kui välja ilmub Anne-Marie moslemist ja ratastooli aheldatud abikaasa. Kirglikud palved vahelduvad vihaste vaidluste, käsikähmluste ja vaimse ning füüsilise terroriga.
See pole veel kõik. Järgnevad öised vabaõhu seksorgiad, kohtumine härra Rupnikuga, suguühe Jeesusega ning südantlõhestav suhete purunemine – st lahkuminek Jeesusest.
Tõepoolest, Anne Marie usk ei ole mitte ainult spirituaalne, vaid ka karnaalne ja Seidl ei säästa meid grammigi selle demonstreerimisel.

Kõik see kokku on peadpööritavalt hirmuäratav, hüsteeriliselt naljakas ning äärmiselt mõtlemapanev ja ilmselgelt on tegemist filmiga, mis jääb vaatajale igaveseks kuklasse tiksuma.

“Paradiis: usk” on kompromissitu, provotseeriv ja küüniline tragikomöödia inimesest - autorikino meistri Ulrich Seidli absoluutne tippteos.

 

Leviõigused lõppenud