Paradiis: Armastus

Juba esimene pilk Ulrich Seidli filmi PARADIIS: ARMASTUS reklaamplakatile paneb asja üle järele mõtlema. Lotendava figuuriga keskealine valge naisterahvas seisab kenade ja meelate Aafrika noorte meeste ees, kes teda justkui kuhugi kutsuksid – kindel see, et tegu ei ole just kõige tavalisema turismifilmiga. Pigem siis juba (seksi)turismifilmiga.

Ega asjata ei peeta austerlast Ulrich Seidlit Mandri-Euroopa Ken Loachiks. Mõlemad mehed tegelevad meile üsna ebaturvaliste teemadega, millega suurem osa meist ei tahaks ennast üldse suhestada ja mille vaatamine suurelt ekraanilt paneb nõrgema närvikavaga publikut kindlasti piinlikusest punastama. Ulrich Seidl on seda publikuga juba aastaid teinud, mõeldes kas või tema mõne aasta tagusele väga valusale ja ka PÖFFil näidatud seksiärist jutustavale filmile „Import/Export”.

PARADIIS: ARMASTUS, mis on Ulrich Seidli esimene osa „Paradiisi” triloogiast, räägib igavlevast ja oma puberteedieas tütrega mitte just kõige paremates suhetes olevast Austria koduperenaisest, 50ndates eluaastates Teresast (suurepärane mäng Margarethe Tieselilt), kes sõidab tuusikuga Keenia merekuurordisse närve puhkama ehk nii-öelda turvalist safarit pidama. Hakuna matata – nii tervitavad kohalikud Aafrikasse jõudnud turiste (enamasti naisi), keda Keenias tuntakse ka kui sugar mama’sid – naisi, kellele kohalikud kenad kutid oma armastust müüvad. Ka Teresa tahab armastust ning seab tutvust meestega, kes seda talle heal meelel pakuvad ...

Helmut Jänes

 

Leviõigused lõppenud