Onu Howard

Kui 35-aastane režissöör Howard Brookner 1989. aastal AIDSi suri, oli ta loonud kaks täispikka dokumentaalfilmi ja tegeles parajasti oma esimese mängufilmi „Bloodhounds of Broadway“ järeltootmisega.

25 aastat hiljem asub tema vennapoeg Aaron otsima onule kuulsuse toonud teose, legendaarsest kirjanikust William S. Burroughsist rääkiva portreefilmi „Burroughs“ kadunud negatiivi. Kui Aaron leiab Burroughsi „punkrist“ Howardi tohutu arhiivi, ei taaselusta see üksnes kõnealust filmi uue põlvkonna jaoks, vaid avab võrratu vaate 1970. ja 1980. aastate New Yorgi kultuurielule ning innustab armastatud onu Howardi pärandit laiemalt uurima.

Sugulaste ja sõpradega – sh Jim Jarmuschi, Tom DiCillo, Sara Driveri, Hisami Kuroiwa, Brad Goochi, James Grauerholzi ja Robert Wilsoniga – peetud vestluste põhjal sünnib põhjalik ülevaade 1970. aastate lõpu ja 1980. aastate kultuurirevolutsioonist, vaesunud ja allakäinud New Yorgist, AIDSi-epideemia puhkemisest, seksist, uimastitest, poliitikast ja liiga varakult hinge heitnud filmilooja kunstilisest meelekindlusest.

„Onu Howardis“ näeme ammu kadunud videolõike ja arhiivifotosid William Burroughsist, Patti Smithist, John Giornost, Allen Ginsbergist, Biron Gysinist, Paula Courtist, Terry Southernist, Andy Warholist, Spike Leest, John Watersist, Francis Baconist, Matt Dillonist, Madonnast ja paljudest teistest. Film manab meie silme ette kõneka pildi Howard Brookneri tormilisest ja mõistatuslikust elust, heitlustest ja enneaegsest surmast.

Film esilinastus 2016. aasta Sundance’i filmifestivalil.

 

Lisaks dokumentaalile saab näha ka haruldast filmipärli minevikust – Howard Brookneri filmi BURROUGHS kirjanik William S. Burroughsist aastast 1983.

Onu Howard: 11. ja 18. augustil kell 19:00

Burroughs: 13. ja 22. augustil kell 19:00