menuimage Must Käsi
#Euroopa Filmikuu
Euroopa Filmikuu: MRT

Drama

Kestus 2h 5m

Riik Rumeenia, Prantsusmaa, Belgia, Rootsi

Režissöör Cristian Mungiu

Osatäitjad Marin Grigore, Judith State, Macrina Barladeanu

Keel rumeenia, Hungarian, German, English, Prantsuse, Sinhala

Subtiitrid eesti, Vene

Levitaja Bestfilm

Matthias naaseb jõulude eel koju Transilvaaniasse. Tema peamine soov on osaleda oma poja Rudi üleskasvatamises, kuna laps on liiga pikalt emaga kahekesi olnud ning oma hirmude küüsi kinni jäänud. Lisaks ootab Matthias pikisilmi oma kunagise silamrõõmu Csillaga kohtumist ning peab hoolitsema ka oma vana isa Otto eest. Kui Csilla palkab oma firmasse tööle uued inimesed, hakkab see kogukonna rahu häirima. Täiskasvanuid valdavad hirmud ning näilise mõistmise purunedes pääsevad valla frustratsioonid ja puhkev...Näita rohkem

Matthias naaseb jõulude eel koju Transilvaaniasse. Tema peamine soov on osaleda oma poja Rudi üleskasvatamises, kuna laps on liiga pikalt emaga kahekesi olnud ning oma hirmude küüsi kinni jäänud. Lisaks ootab Matthias pikisilmi oma kunagise silamrõõmu Csillaga kohtumist ning peab hoolitsema ka oma vana isa Otto eest. Kui Csilla palkab oma firmasse tööle uued inimesed, hakkab see kogukonna rahu häirima. Täiskasvanuid valdavad hirmud ning näilise mõistmise purunedes pääsevad valla frustratsioonid ja puhkevad konfliktid.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Euroopa Filmikuu”?

1. november kuni 9. detsember leiab kino Sõpruse Kai saalis aset Euroopa filmikuu!

Tule ja tähistame kuue nädala jooksul euroopa filmikunsti fantastilist mitmekesisust! Selle kuu raames tõstavad Europa Cinemas partnerkinod üle Euroopa 35 riigis Reykjavikist Ateenani, Lissabonist Bukarestini, seal hulgas ka Tallinnas, esile Euroopa filme. Alates viimase aasta parimatest komöödiatest nagu näiteks "Uskumatu, aga tõsi", kuni Aki Kaurismäki uue mängufilmini "Langenud lehed" ning rahvusvahelist edulugu tegev "Savvusanna sõsarad" – euroopa filmikunst on võimas ning kodus meie kinos.

Kinos näeme!

Pilet kõikidele Euroopa filmikuu linastusele vaid 5€

Programm sünnib koostöös Europa Cinemas, Creative Europe MEDIA ning Eesti Kultuurkapital

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 09.12.2023 De humani corporis fabrica
järgmine 09.12.2023 Elu maitsed
järgmine 09.12.2023 Talupojad
järgmine 09.12.2023 Langenud lehed
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow