Mimoosid

Kino Sõprus toob uuesti linale Oliver Laxe etnograafilise mängufilmi “Mimoosid” (Mimosas, 2016). Film võitis 2016. aasta Cannes'i filmifestivalil Semaine de la Critique sarja Grand Prix. Film viib vaatajad maagilisele rännakule läbi Maroko majesteetlike Atlase mägede. See on äärmiselt võluv lugu kannatamisest ja vankumatust tahtmisest, esoteerikast ja inimese loomuse inimlikust nõrkusest. Kuigi filmi narratiiv toetub islami müstilisele sufiusu voolule, on filmi põhiteema režissööri Laxe sõnades pigem lootus kui usk.

Karavan saadab vana ja surevat šeiki üle mägede. Šeigi viimne soov on, et ta maetaks oma lähedaste juurde. Aga surm ei oota. Karavaniajajad pelgavad mäestikukuru ja keelduvad laipa edasi vedamast. Koos karavaniga rändavad kelmid Ahmed ja Said lubavad surnukeha ettemääratud puhkepaika toimetada. Aga kas nad tõesti teavad teed?
Samal ajal valitakse paralleelmaailmas Shakib välja selleks, kes peab rändama karavani juurde mägedesse. Tema ülesanne on selge: aidata isehakanud karavaniajajatel sihtkohta jõuda.