Magaja

Kujuta ette maailma, kus teaduslikud uuringud on kinnitanud, et tervisele on kõige kasulikumad rasvased praed, kreemikoogid ja suitsetamine, ning bioloogiliste erinevuste tõttu võimatuks kuulutatud meeste ja naiste vahelisi lähisuhteid asendab Orgasmatron. Just selliseid tõdesid teenivas 22. sajandi Ameerika ühiskonnas tuleb teadvusele 200 aastat tagasi külmutatud Miles Monroe.

Alleni enda kehastatud hädine Miles peab robot-koduabiliseks maskeerununa pääsema teda jälitavate korrakaitsjate käest, et ühineda põrandaaluse vastupanuliikumisega, mille eesmärgiks on hävitada võimul olev diktaator. Üritades (retro)futuristlikus maailmas toime tulla, kohtub Miles hedonistliku pseudopoetessi Lunaga, kelle rollis näeme Diane Keatonit. „Magaja” on muide esimene Alleni lavastatud film, milles hiljem üheks tema muusadest saanud Keaton kaasa teeb.

Kuigi Woody Alleni kestev üliproduktiivsus on iseenesest kiiduväärt, mõjuvad iga-aastastele depressiiv-filosoofilistele draamadele värskendava vaheldusena tema varasemad filmid. „Magaja” on vanameistri kõige jämekoomilisem jandifilm, mille lopsaka džässisaate (loojaks multitalent Allen ise) ja parajalt paksu irooniakihi all on tunda eriskummalist siirust.

 

Filmi toob kohale DHL.