Ma nägin saatanat

Režissöör Kim Jee-wooni pingeline ja armutu kättemaksulugu Kim Jee-woon on režissöör, kes on alati katsetanud uute žanrite ja stiilidega, üllatades vaatajaid iga kord täiesti uue ning põneva filmikogemusega.

Oma viimase teosega MA NÄGIN SAATANAT on Kim Jee-woon liikunud kaugele sotsiaalsetest normidest ja tervest mõistusest ning loonud kõige vägivaldsema ning keerukama kättemaksuloo, mida ekraanil jutustatud. Kyung-chul on kui kurjuse kehastus, ohtlik psühhopaat, kes tapab naudingu saamiseks. Ta on sooritanud terve rea mõttetult julmi sarimõrvu ja vältinud edukalt politsei püüniseid. Ühel ööl saab tema ohvriks kaunis Ju-yeon, erruläinud politseijuhi tütar ja eriagent Soo-hyuni lapseootel mõrsja. Soovist armastatu eest kätte maksta otsustab Soo-hyun mõrvari ise üles otsida, iga hinnaga. Pelgalt kurjategija leidmise ja sellega loo lõpetamise asemel esitab režissöör küsimuse: „Mis siis, kui kangelasest saab samuti kurjategija?“

MA NÄGIN SAATANAT keskendub loo tegelastele, kirjeldades detailselt kättemaksuretke, mis ulatub väljapoole terve mõistuse piire. Realistlik ja brutaalne vägivald on üks verisemaid filmiajaloos, tabades maksimaalse tugevusega otse südamesse ja meeltesse. Nagu ka teiste Kim Jee-wooni õudusfilmide, komöödiate, film noir teoste ja vesternide puhul, on see kättemaksulugu järjekordne põnev lisandus visionäärliku režissööri loomingusse.

Meediakajastus