Klassiga kinno: Kodumängud

20aastane Alina võtab oma noorema kasuvenna ja -õe eest vastutuse enda kanda, sest kasuisa joob kogu lastetoetuse maha. Pole neil põrmugi kasu ka emast ega vanaemast. Raha on kogu aeg otsas ja kogu pere elab üheskoos väikses ja räämas Kiievi korteris. Alina on andekas jalgpallur, kuid ta peab mängima läbikulunud ja ise kokkuõmmeldud putsadega. Tema ammune unistus pääseda rahvuskoondisse nihkub pärast ema surma veelgi kaugemale.
Režissöör Alisa Kovalenko manööverdab väikses korteris osavalt ringi ja jälgib uskumatult visa neiut hoolega. Antud asjaolude juures on hämmastav, kui palju jätkub Alinal oma pere jaoks kannatust ning kui hellalt ta hoolitseb oma õe ja venna eest, isegi kui ta on sunnitud nad treeninglaagrisse kaasa võtma või nende ülalpidamiseks oma isiklikud asjad maha müüma. Kõigest hoolimata võitleb ta selle nimel, et oma unistus ellu viia.


Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 21. ja 23 jaanuaril kell 15:00

21.jaanuaril juhatab seanssi sisse Mart Valner Lastekaitse Liidust.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Lõuajoon

23.09.2019
15:00

Klassiga kinno: Serengeti seadused

15.10.2019
15:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: ANTROPOTSEEN: Inimese ajajärk

13.05.2019

Klassiga kinno: Kõigest hoolimata

15.04.2019

Klassiga kinno: Berliini mässuline keskkool

18.03.2019

Klassiga kinno: Tere tulemast Soodomasse

18.02.2019
  •  
  • 1 / 11