menuimage Must Käsi
#Iberofest
Iberofest: Keelatud vihm

Drama History

Kestus 1h 43m

Riik Hispaania, Mehhiko, Prantsusmaa

Režissöör Icíar Bollaín

Osatäitjad Gael García Bernal, Luis Tosar, Karra Elejalde

Keel Hispaania, Quechua, English

Subtiitrid inglise

Filmirežissöör Sebastián ja produtsent Costa on otsustanud teha filmi Christoph Kolumbusest ja Ameerika avastamisest. Võttepaigaks on valitud Boliivia, kuna see on Lõuna-Ameerika odavaim ja kõige suurema pärismaalastest elanikkonnaga riik Lõuna-Ameerikas. Samas paistab, et ajalugu hakkab end kordama, sest võttepaigaks valitud Cochacambas lahvatab Boliivia veesõda (aprill 2000) seoses veevärgi müügiga rahvusvahelisele korporatsioonile, mille tõttu vee hind on tõusnud kohalikele kättesaamatutesse kõrgustesse. “Keelatud vihm” on film filmitegemisest, kuid ka ambitsioonikas ning õnnestunud komb...Näita rohkem

Filmirežissöör Sebastián ja produtsent Costa on otsustanud teha filmi Christoph Kolumbusest ja Ameerika avastamisest. Võttepaigaks on valitud Boliivia, kuna see on Lõuna-Ameerika odavaim ja kõige suurema pärismaalastest elanikkonnaga riik Lõuna-Ameerikas. Samas paistab, et ajalugu hakkab end kordama, sest võttepaigaks valitud Cochacambas lahvatab Boliivia veesõda (aprill 2000) seoses veevärgi müügiga rahvusvahelisele korporatsioonile, mille tõttu vee hind on tõusnud kohalikele kättesaamatutesse kõrgustesse. “Keelatud vihm” on film filmitegemisest, kuid ka ambitsioonikas ning õnnestunud kombinatsioon usu, õigluse, poliitika ning kunsti kokkupuutekohtadest. Film oli Hispaania Filmiakadeemia kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile ning publiku lemmik Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Iberofest”?

Iberofest on festival, mis tutvustab Eesti publikule Ibero-Ameerika riikide värvikat kultuuri. Iberoameerika võib olla Eestis vähe tuntud, kuid see mõiste hõlmab hispaania- ja portugalikeelseid riike Euroopas ja Ameerikas. Festival sai alguse 2014. aasta märtsis, et anda teistele Iberoameerika saatkondadele võimalus oma riiki laiemalt tutvustada ja tugevdada sidemeid Eestiga kultuuri kaudu. Sel aastal on taas võimalus nautida filme erinevatest riikidest nagu Tšiili, Peruu, Guatemala, Colombia, Portugal.

Linastused on kõigile tasuta!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 09.06.2024 Flora pärand
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow